info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Презентація посібника АУП "Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін" в рамках третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016»

15.04.2016  

17 квітня о 16:30 у Чернігові під час третього туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Історія» в приміщенні Чернігівського ОІППО ім. К. Д. Ушинського (вул. М. Коцюбинського, 4) буде презентовано перший в Україні посібник для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін» (за ред. В. Іванова, О. Волошенюк, О. Мокрогуза, К. : Центр вільної преси, Академія української преси, 2016. – 201 с.).

Модератор: Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, член Центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016».

 

Сьогодні ми досить часто зустрічаємося з ситуацією, коли намагаються упереджено подати історичні події через медіа. Академія української преси, за підтримки програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, запелювала до царини суспільних дисциплін, яка найближче знаходиться до новітньої історії. Було створено і видано посібник «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін». Сьогодні медіаграмотність – це життєво необхідна навичка, якою має володіти кожна особистість, яка спілкується з медіа. Українське суспільство сьогодні потребує ширшого вироблення навичок формування медійної та інформаційної грамотності в умовах пропагандистсько-психологічних війн. Завдяки новому посібнику педагоги мають змогу дізнатися, як навчити учнів знаходити потрібну інформацію і переконуватися в її достовірності, як відокремлювати пропаганду від фактів, фільтрувати інформацію в ситуаціях конфлікту та багато іншого.

Це перша спроба в Україні інтеграції медіаграмотності у викладання суспільних дисциплін. Посібник рекомендовано Міністерством освіти і науки України. Один з авторів і наукових редакторів посібника завідувач кафедри методики викладання суспільних дисциплін Чернігівського ОІППО ім. К. Д. Ушинського Олександр Мокрогуз.

Основні теми: боротьба України за незалежність в 1917–1920 роках, Голодомор, світові війни, нацизм, пропаганда.

З електронним варіантом посібника можна ознайомитися тут>>>.

Контактна особа (презентація): Олександр Мокрогуз

тел.: 050 4481523

АУП радо надасть примірники викладачам середньої та вищої школи, медіа- та кіноосвітянам, дослідникам медіа, кіномистецтва та бібліотекам.

Звернутись за примірником можна до Юлії Гузи:

Е-mail: info@aup.com.ua

www.aup.com.ua

www.medialiteracy.org.ua

www.facebook.com/aupfoundation/

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram