info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

«Практична медіаграмотність» для викладачів cуспільних дисциплін у Маріуполі

13.10.2015  

Матеріали семінару

8-9 жовтня 2015 року в приміщенні МОН України МБФ «Академія української преси» та Донецький ОІППО за підтримки Програми «Матра» Міністерства закордонних справ Нідерландів провели семінар «Практична медіаграмотність» для викладачів cуспільних дисциплін. Його учасниками стали 46 викладачів історії та правознавства м. Маріуполя.

Сьогодні медіаграмотність, себто вміння знаходити потрібну інформацію і переконуватися в її достовірності, відокремлювати пропаганду від фактів, фільтрувати інформацію в ситуаціях конфлікту є життєво необхідною навичкою у контексті російської інформаційної агресії. Інформаційно-пропагандистська війна Росії проти України вже внесла істотні зміни до мотивації та змісту медіаосвіти. Тож програма семінару була сфокусована на формуванні навичок критичного мислення та імунітету до пропагани і маніпуляцій громадською свідомістю.

Викладачі семінару – Олександр Мокрогуз та Михайло Коропатник, медіапедагоги з Чернігівського ОІППО, Галина Усатенко, КНУ ім. Тараса Шевченко та Валентина Потапова, ГО «Альменда» поділилсь зі слухачами досвідом інтегрованого викладання  медіаграмотності під занять з суспільних дисциплін.

Найбільше учасники вподобали алгоритми критичного мислення, які дозволяють декодувати і поглянути під новим кутом зору на інформацію, інтерактивний стиль викладання. Вчителі отримали декілька інструментаріїв, як-то пошук слів-маркерів, які дають змогу відділити факти від суджень, що допомагає формуванню новинної грамотності і дає змогу не почуватись жертвою пропаганди.

Сергій Виборний, НВК «Колегіум-школа № 1»: «Найбільше мені сподобались вправи з фотографіями за якими ми реконструювали історичні події. Я обовʼязково застосую їх під час занять в школі. Такий метод вивченняі сторії дуже підходить нашим нинішнім дітям-«візуалам».

Ян Томбінський, голова представництва Європейського Союзу в Україні з 2012. Сказав: «Завжди будуть намагання спотворити історію чи певні події. Запобігти цьому можна лише через освіту та публічну роботу з історією».

То ж МОН України спільно з АУП запрошує до участі в конкурсі проектів на кращий план-конспект уроків з історії України, всесвітньої історії, філософії, курсів «Людина і світ», «Людина і суспільство».

Ознайомитись з оголошенням можна тут>>>

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram