План-конспект уроку є дипломантом ІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності для 1-11 класів у 2018/19 н.р. («Хімія»)
11 клас Хімія Урок №
Тема : Вітаміни як компоненти їжі, їх роль в організмі
Технологічна карта уроку
Цілі : навчити аналізувати склад харчових продуктів, характеризувати вітаміни як компоненти їжі, розглянути біологічну роль вітамінів для живих організмів та здоров’я людини, поглибити знання учнів з питання організації раціонального харчування, формувати життєві компетентності саморозвитку та самоосвіти; розвивати мислення на основі загально розумових дій і операцій.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Основні терміни і поняття: вітамін, водорозчинні вітаміни, жиророзчинні вітаміни, авітаміноз, гіповітаміноз
Міжпредметні зв’язки:
Біологія : біологічні функції вітамінів
Інформатика: робота з програмами PowerPoint, Publisher.
Наочність: фрукти та овочі.
Обладнання : комп’ютер, мультимедійний проектор.
Форми роботи:
Хід уроку
Етап уроку | Час хв. | Методи та прийоми | Зміст |
1. Організаційний | 1 | Привітання | Побажання доброго настрою, повідомлення про організацію роботи на уроці |
2. Мотивація навчальної діяльності | 1 | Презентація |
Блок-схема «Компоненти їжі» Які речовини надходять до організму людини із їжею? (жири, білки, вуглеводи, вітаміни) |
3. Актуалізація опорних знань | 5 | Фронтальна робота |
Робота з таблицею «Знаю. Вивчив» картка самоконтролю
|
4 . Засвоєння нових знань | 25 | Презентація |
Захист проектів 1 група «Вітаміни. Класифікація» 2 група «Авітаміноз» 3 група «Які вітаміни краще?» |
5. Закріплення знань | 6 | Тестування |
Аналіз вмісту вітамінів у представлених на інсталяції фруктах та овочах Тест «Чи є у вас авітаміноз?» |
6 . Підбиття підсумків | 2 | Оцінювання | Самооцінювання капітанів команд |
7 .Рефлексія | 2 | Фронтальна робота |
- Чи сподобався вам урок? - Чому саме? - Чи досягли ми мети уроку? - Чи доцільно застосовувати групову форму роботи над проектом? - Ваші побажання щодо проведення уроків хімії |
8. Інформація про домашнє завдання | 1 | Слайди |
Опрацювати § 15 Підготувати статтю «До яких наслідків призводить надмірне споживання вітамінів?» |
Додаткові матеріали до уроку>>>
Підготувала: Мар’єнкова Світлана Євгеніївна, учитель Тростянецької Філії №1 І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5, Сумська обл.