info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Перший в Сумах медіаосвітній осередок

Медіа Центр Сумського Палацу дітей та юнацтва – перший в місті Суми медіаосвітній осередок, створений з метою розвитку критичного мислення та медіакомпетентності в сучасних школярів. Хоча, медіаосвітній напрямок – не єдине призначення Центру. Так, наприклад, по закінченню навчання вихованці будуть уміти

професійно збирати та обробляти інформацію, відрізняти маніпуляції в засобах масової інформації, розуміти, як насправді влаштовані медіа, для чого потрібні телебачення та Інтернет, і взагалі: що таке медіа і чим вони відрізняються від ЗМІ та багато іншого.

Також слід зазначити, що у межах роботи Медіа Центру відбуваються заняття з вивчення основ журналістики. Гуртківці отримують якісні теоретичні знання, починаючи від визначення поняття журналістика, і аж до основних рис жанрів. Здобуті знання діти одразу ж закріплюють під час не менш цікавих практичних вправ з елементами гри. Таким чином, під час занять, вихованці беруть участь у діловій грі, приміряючи на себе роль справжнього журналіста, а отже, Центр виконує й профорієнтаційну функцію.

Сучасна українська система освіти влаштована таким чином, що при вступі до будь-якого вишу на спеціальність «журналістика» крім сертифікатів ЗНО необхідно складати творчий іспит, що включає в себе написання журналістського (!) матеріалу, а також аудіювання. Нажаль, школа не може підготувати майбутнього студента до такого випробування, адже предмет «журналістика» не включений до шкільної програми, а відповідні гуртки, що є в школах, очолюють, як правило, вчителі мови чи літератури. Звісно, вони є професіоналами у своїй галузі, але пояснити всі тонкощі журналістського матеріалу може тільки професійний журналіст. Саме в межах роботи Медіа Центру є можливість навчитися створювати справжні журналістські матеріали, якісно підготуватися до вступу.

Крім того, однією з умов вступу на спеціальність «журналістика» є підготовка папки власного доробку, що повинен містити не менше 10 власних опублікованих (!) журналістських робіт. Не секрет, що місцеві ЗМІ не поспішають співпрацювати зі школярами, які не мають досвіду. Саме тому ще одним напрямком роботи Медіа Центру є інформаційне наповнення сайту Сумського Палацу дітей та юнацтва. По-перше, діти мають власний творчий майданчик, тренуються створювати власні публікації, отримують задоволення, бачачи їх на сайті, підписані їхніми прізвищами. По-друге, це єдине мас-медіа міського рівня, дописувачами якого є школярі. По-третє, публікація на сайті Палацу прирівнюється до публікації у будь-якому іншому медіа, а отже, роботи абітурієнта, розміщені на сайті, будуть зараховані йому при вступі.

Також спільно з міською теле радіо компанією "Відікон" цього року вихованцями Центру була створена власна дитяча програма  "Що? Де? Коли? Чому? Навіщо?".

Наразі Медіа Центр існує лише другий рік, тому його діяльність в більшій мірі є експериментальною. Програма є гнучкою та адаптується згідно із запитами гуртківців. Заняття проходиться для двох груп, загальна кількість учасників - 30 осіб, що є учнями 8-11-х класів шкіл міста Суми.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram