info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Онлайн-курс із Фейкології для підлітків

31.08.2022  

Курс було створено Київською гімназією «Спільношкола» в рамках  міні проєкту за підтримки Академії української преси . Курс було розміщено на онлайн-платформі  за посиланням. Цей віртуальний навчальний простір був обраний для розміщення, оскільки створювався спеціально для підлітків ГО «Новий формат освіти», яка є засновницею гімназії «Спільношкола».

Головною метою проєкту було посприяти скороченню відставання освіти від розвитку технологій завдяки розробки курсу, який простою мовою пояснює технології створення новин, й зокрема фейків.

Основною ціллю було навчити підлітків практичним навичкам медіаграмотності аби вони мали можливість розпізнавати фейки.

Курс  складається з 6 онлайн-лекцій тривалістю 5-7 хвилин, 12 лонг-рідів адаптованих для підлітків, 6 практичних завдань та 6 інтерактивних тестів для перевірки засвоєних знань.

Підтримка студентів, які виконували завдання, вчителькою. Всього 93 студенти виконали відкриті завдання до курсу та 13 отримати фідбек на електронну пошту (залишати електронну адресу вони могли за  бажанням).

Завдяки проходженню курсу  можна сформувати такі базові навички поводження в цифровому просторі:

  • здатність верифікувати джерела інформації;
  • помічати маніпулятивний контент та визначати методи, які використовує пропаганда;
  • уміння перевіряти на достовірність фото- та відеоповідомлення;
  • відрізняти новини від інших інформаційних повідомлень;
  • фактчекінгу.
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram