info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Назустріч майбутньому digital-освіти

01.10.2020  

2020 рік кардинально змінив сучасну освіту і змусив вчителів, педагогів, викладачів й тренерів знову сісти за парту та почати вивчати нові інструменти онлайн-навчання. Академія української преси разом з Медійною програмою в Україні проводять триденні онлайн-щколи «Digital-teacher: онлайн-інструменти у навчанні медіаграмотності», які мають великий попит серед освітян.

З 28 по 30 вересня пройшов ще один захід для майбутніх digital-освітян. За допомогою платформи відеоконференцій «ZOOM» до заняття змогли приєднатися учасники з 12 регіонів України.

У перший день учасники відкривали для себе світ дошки Padlet та «острову» Kahoot. Padlet - це чудова онлайн заміна звичайного фліпчарту, на якому так звикли працювати зі наліпками та різними картками офлайн-тренери. Kahoot чудово підійде для проведення тестування у вигляді вікторини. Учасники вебінару також мали змогу відразу відпрацювати отримані знання на практиці, та виконати домашнє завдання. Окрім цього тренерки Тетяна Іванова та Світлана Ізбаш запропонували перенестися на острів Чунга-Чанга і змінити віртуальний фон, щоб відчути всю атмосферу онлайн-тренінгу.

Другий день розпочався з перевірки виконаних завдань. Учасники представили свої роботи, виконані на дошці Padlet або в Kahoot. Тетяна Іванова і Світлана Ізбаш були дуже задоволені виконаними роботами, а також відкрили для себе дещо новеньке. Після перевірки домашніх завдань, розпочалася групова робота. Завдяки особливостям платформи ZOOM онлайн-тренери мають змогу об’єднати учасників у різні сесійні кімнати для роботи в групах. У цей день учасники також познайомилися з таким інструментом, як MentiMeter. Разом вони створили спільний інтелектуальний продукт – хмаринку слів. Окрім цього тренери перевірили знання учасників щодо власників українських телеканалів і відпрацювали їх уміння додавати зображення власника на дошку Padlet. Після цього перейшли до вправи «Східний базар» та можливості її використання в онлайн-навчанні. Слухачі змогли відчути себе мільйонерами та взяти участь у торгах. Наприкінці учасники також отримали завдання для відпрацювання отриманих навичок.

На третій день тренерки показали учасникам як за допомогою інструменту MentiMeter виконати вправу «Шкала настрою». Після чого учасники більш детально заглибилися у вивчення особливостей роботи з MentiMeter. Учасники виконали завдання і відразу отримали фіт бек від тренерок. Також дізналися як використовувати інструмент візуалізації під час гри «Королева», й закріпили знання в сесійних кімнатах. Окрім відпрацювання роботи з онлайн-інструментами Тетяна Іванова розповіла учасникам про особливості инфодемії та чому фейки стають мега вірусними. Звичайно це необхідно знати, адже сьогодні фейки переслідують нас усюди. Наприкінці всі учасники поділилися своїми враженнями та отримали заслужені сертифікати.

 

Галина Волинець, учасниця онайн-школи, розповіла: «Для себе з тренінгу взяла дуже багато. Є такі нюанси, такі деталі, в яких би я самостійно з цими інструментами не розібралась. Це те, що я хотіла, для чого йшла на цей тренінг. Я це отримала. І за це я Вам дуже вдячна!».

«Щира вдячність за змістовний і насичений тренінг! АУП, як завжди вражає!» – прокоментувала Наталія Приходькіна.

Всі ці слова вдячності заслужені. Відкриваємо вам маленьку таємницю – захід такий прикладний та цікавий тому, що весь матеріал тренери випробували на собі, тобто спочатку вони були на місці наших учасників!

Онлайн-школа відбулася завдяки нашому спільному проєкту між «АУП» та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram