info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Медіаграмотність для найменших!

25.06.2021  

24-27 червня 2021 Академія української преси проводить вже 21 Літню школу медіаосвіти та медіаграмотності (Полтавська обл. с. Копили) за підтримки Internews Network. І вже вдруге  - для освітян, які працюють з дошкільниками.  Їх зібралося 23 з 14 областей України. Програма Школи – серія майстер-класів від медіапедагогів, авторів нового посібника АУП «Медіаграмотність у дошкільному закладі: стратегії для дітей 3-4 років», який уможливив Internews Network.  Складність створення цього курсу в тім, що загальноприйняте поняття медіаграмотності як здатності аналізувати, отримувати доступ та продукувати медіа, здається малодосяжним для дошкільнят. Але авторки з Херсону, Харкова та Черкас змогли сформувати добірку занять, які розвивають початкові стратегії «softskills»: емоційний інтелект, вміння комунікувати та медіаграмотність. Термін «soft skills» або «м’які навички» ввійшов до української педагогіки не так давно матеріал підібраний для розвитку таких «м’яких навичок» як емоційний інтелект, вміння комунікувати та медіаграмотність. Звичайно, розвиток цих умінь тісно переплітається із соціально важливими життєвими навичками та критичним мисленням Посібник містить низку вправ і занять, які допомагають адаптації дитини до медійного простору, надбання  первинних вмінь та навичок інформаційної та медійної освіти.

Зіркою першого дня Школи стала Ірина Ковач, завідувачка медіацентру Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки. Ця бібліотека з 2012 року займає активну позицію у розбудові бібліотечної медіаосвіти. В цьому допомагає значний практичний досвіт, набутий у процесі багаторічної діяльності з організації та проведення занять з інформаційної культури дітей та підлітків, бібліотечних медіа уроків, діяльності клубних об’єднань відповідного спрямування.

В бібліотеці працює тринадцять клубних об’єднань для дітей, різної спрямованості: мовні;творчі;    пізнавальні;медіаосвітні. А ще, школа для батьків та школа медіаграмотності для працівників бібліотек закладів ЗСО м. Херсон.

П.Ірина – одна з авторок нового посібника вихід якого планується в липні і ми інтригуюче пропонуємо одну з вправ від неї.

Zanatta-z-mediagramotnosti-Informacijnij-detektor
Завантажено: 56, розмір: 179.9 KB, дата: 25 Чер. 2021

Даний проєкт виконується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews та Академією української преси. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram