info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Лепбук "Ми – медіаграмотні"

Конкурсна робота лепбук "Ми – медіаграмотні" є переможницею конкурсу «Моя школа – медіаграмотнота».

Авторка: Стрижак Віталіна Миколаївна, учитель Білозірської гімназії – філії Білозірського ліцею – опорного закладу загальної середньої освіти.

Анотація: Освіта в ХХІ столітті має на меті розвиток творчих та креативних здібностей дітей. Для того, щоб досягати таких цілей, в сучасному освітньому середовищі з’являються нові та удосконалюються вже існуючі технології навчання. Лепбук – це тематична папка, яка поєднує в собі різні дидактичні матеріали об’єднані однією темою; це синтез творчості та практики; інструмент реалізації практичних методів навчання. Важко переоцінити переваги його використання у освітній діяльності. Ця форма роботи спонукає дітей до самостійного навчання, допомагає додати творчості у викладання предмету та зробити цікавою і зрозумілою, навіть надскладну тему.

Мета роботи: ознайомити учнів та учениць з дезінформацією її поширення; опрацювання та правильне тлумачення відео про вакцини їх створення; ознайомити з поняттям інформаційні міфи та загрозами, які вони несуть; поглибити знання за терміном клікбейт та методи створення; розвивати вміння критично сприймати інформацію та знати джерела для перевірки інформації; опрацювати поняття фейк та маніпуляція; методи поширення фейкових новин через соціальні мережі; застосувати набуті знання під час виконання онлайн-ігор.

Актуальність роботи:  створення лепбуку «Ми-медіаграмотні» є на часі. Він містить основну інформацію про дезінформацію, інформаційні міфи, приклади заголовків, але в той же час є вільні місця для нотаток, доповнень. Матеріал – цифровий. Використання qr-кодів та онлайн-ігор – популярне явище, учні та учениці залюбки виконують такі завдання.

Практичне застосування: використання під час виховних годин, годин спілкування, бесід щодо безпечного інтернету, на уроках основ медіаграмотності.

Готовий лепбук відео.

Шаблон для лепбуку
Завантажено: 385, розмір: 7.3 MB, дата: 15 Лис. 2021

Використані джерела:

  1. Гороховський О. Матеріали для тренерів із медіаграмотності [Електронний ресурс] / Олександр Гороховський. – 2021. – Режим доступу до ресурсу: https://drive.google.com/.
  2. Онлайн-гра "Маніпулятор" [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://texty.org.ua/d/manipulator-game/.
  3. Онлайн-гра "Медіазнайко" [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.aup.com.ua/Game/index.html.
  4. Онлайн-гра "Погані новини" [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.getbadnewsrussian.com/#intro.
  5. Створення дидактичного матеріалу [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://www.canva.com/.
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram