info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Куди рухаються медіа? Pew Research Center опублікував дані річного звіту

Дослідницька організація Pew Research Center опублікувала свій традиційний звіт по тенденціях американських медіа. Дослідники зібрали та проаналізували дані з 20 різних джерел по 10 секторам медіаіндустрії. Сам звіт на 93 сторінках можна прочитати на сайті організації. А ми вирішили коротко розповісти про 5 основних тенденцій.

 

Фотографія: shutterstock.com

1. Стрімко зростає мобільний та соціальний трафік

 

Головна тенденція останнього року – стрімке та неухильне зростання мобільного трафіку. За даними comScore, станом на січень 2015 року на 39 з 50 найбільш популярних сайтів новин мобільний трафік перевищив десктопний. У чотирьох розміри мобільного та десктопного трафіку виявились рівними і лише у 7-х трафік з десктопу переважав. з них трафік мобайла та десктопу виявився рівним, і лише у 7-х десктопний виявився дещо більшим. Це змушує видавців по-новому переосмислювати способи подачі інформації та розміщення реклами.

 

Але у той самий час відвідувачі з десктопу проводять на сайтах на 10% більше часу за один візит, ніж юзери, що зайшли з мобільних пристроїв.

 

Разом зі зростанням мобільного трафіку стуттєво зростає й соціальний. Попередні дослідження центру в 2014 році показали, що приблизно половина дорослих користувачів отримують новини про політику та діяльність уряду лише з Фейсбуку, платформи, де постачання інформації напряму залежить від ваших друзів та алгоритмів соцмережі.

 

По мірі того, як користувачі мігрують до мобайлу, рекламодавці прямують за ними. В 2014 році на мобільну рекламу було витрачено 19 мільярдів мільйонів доларів, що на 78% більше, ніж аналогічна сума в 2013, йдеться у звіті Pew. Хоча варто сказати, що навіть такий великий стрибок був дещо меншим, ніж у попередніх двох роках, коли річне зростання мобайлу було близько 170%.

 

Фотографія: Pew Research Center

 

Видатки на мобільну рекламу склали 37% усіх витрат в діджитал-сфері минулого року. Для порівняння у 2013 році це було 25%.

 

2. Кабельне телебачення занепадає, а локальне трохи зросло

 

І хоча споживання новин з мобайлу та соцмереж зростає, традиційні платформи нікуди не зникають, хоча й деякі з них почуваються дещо краще, ніж інші. Локальне ТБ продовжує потроху нарощувати глядацьку аудиторію – в цьому році кількість людей, що дивляться його ввечері зросла на 3%, а зранку – на 2%.

 

Фотографія: Pew Research Center

 

Також вже другий рік поспіль зростає мережеве телебачення – на 5% ввечері та 2% зранку. Натомість кабельне телебачення переживає вже другий важкий рік – кількість глядачів у прайм-тайм зменшилась на 8% по трьох потужних американських телеканалах – FoxNews, MSNBC та CNN.

 

3. Газети продовжують вмирати

 

В 2014 році газети відчули чергове падіння прибутків від продажів – на 4%. Загалом з 2004 року обсяги циркуляції газет за тиждень впали на 19%. Зараз прибуток американських друкованих газет складає 19,9 мільярдів, що менше в 2 рази за прибутки цієї сфери 10 років тому.

 

В той же час прибутки газет від діджитал-реклами зросли від 3,4 до 3,5 мільярдів, хоча й не покрили усіх збитків.

 

«За останні 5 років розвиток прибутків газет відбувається за цілком чіткою траекторією: друкована реклама приносить все менше прибутків, в той час як прибутки від діджиталу зростають», – йдеться в звіті.

 

Фотографія: Pew Research Center

 

Тенденції у споживанні друкованих газет також лишаються стабільними – 56% американських читачів читають новини виключно в друкованому вигляді.

 

4. Подкасти і онлайн-радіо стають дуже популярні

 

Розвиток діджитала та мобайла також розширив світ аудіо. Стрімко зростаює популярність подкастів, які можуть вдихнути нове життя в аудіо-журналістику, вважають дослідники. Лише популярність подкастів NPR зросла на 41% за рік, згідно внутрішніх даних компанії. Відсоток користувачів, які слухають радіо онлайн та з мобільних  девайсів продовжує зростати, хоча відсоток слухачів з десктопу падає. Це означає, що поступово онлайн-радіо цілком може витіснити AM/FM радіо, зокрема, наприклад, серед радіо-слухачів в автомобілях. Станом на січень 2015 35% власників мобільних телефонів слухали онлайн-радіо в машині, у порівнянні з 21% в 2013 році і 6% в 2010.

 

Фотографія: Pew Research Center

 

«Розвиток технологій, зокрема, стрімке зростання кількості смартфонів та мобільних пристроїв, спричинили неабияку цікавість до подкастів», – йдеться у звіті.

 

В січні 17% американців відповіли в опитуванні, що за останній місяць хоча б раз слухали подкасти. Для порівняння, в 2014 році цей відсоток складав 15%, а в 2008 – лише 9%. За останній рік інтернет-користувачі здійснили 2,6 мільярдів запитів із закачування подкастів, при чому 63% з них – з мобільних девайсів.

 

Кількість слухачів інтернет-радіо в місяць подвоїлась з 2010 року. Зараз 53% американців при опитуванні заявили, що слухали онлайн-радіо у минулі місяці, зігдно з даними Ediaon Research, який Pew цитує.

 

5. Технологічні гіганти продовжують доімінувати на медіаринку

 

Між медіа- та технологічними компаніями все більше зростає конкуренція. Та поки що технологічні гіганти типу контролюють стан справ та отримують найбільше фінансових вигод. Наприклад, Фейсбук забирає майже чверть (24%) усього прибутку від реклами і близько третини (37%) від мобільної реклами.

 

Фотографія: Pew Research Center

 

Наразі на американському медіаринку домінують п’ять великих інтернет-компаній – Facebook, Google, Yahoo, AOL та Twitte. Вони отримують половину усіх прибутків від діжитал-реклами. При чому за останні роки Facebook обігнав Google і став найпотужнішим гравцем на ринку.

 

Матеріали в рамках розділу Media Innovations Lab виготовлені за сприяння Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram