info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Критичне мислення змінює правила гри — сучасні підходи до медіаграмотності на вебінарі від АУП та МОН!

29.10.2024  

23 жовтня 2024 року Академія української преси у співпраці з Міністерством освіти і науки України показали, що таке справжня медіаграмотність. І це не просто теорія — йдеться про навички, які допомагають уникати інформаційних пасток і робити власні висновки, а не слідувати чиїмось думкам. 

На вебінарі до #GlobalMILWeek2024 «Сучасні підходи до формування критичного мислення» розглянули як навчати дітей і дорослих бачити пропаганду наскрізь, протидіяти дезінформації та формувати критичне мислення на рівні інстинктів 

На початку заходу Раїса Євтушенко, головна спеціалістка відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи Директорату шкільної освіти МОН України, підкреслила важливість співпраці з АУП: «Нещодавно між МОН України та АУП підписано 5-річний меморандум, який з одного боку свідчить про визнання великої ролі АУП в розвитку медіаосвіти, а з іншого боку — про перспективу нашої подальшої співпраці та розвитку».

Валерій Іванов, професор і президент АУП не залишив сумнівів: медіаграмотність — це зброя нашого часу. Він наголосив, що, особливо в нинішніх умовах, вміння відрізняти правду від брехні — питання особистої безпеки та національної свідомості. 

Тренди в медіаграмотності на найближчі роки, які висвітлила медіаекспертка Тетяна Іванова, — це новий рівень у підходах, цілях та форматах. Від цільових програм для різних вікових груп до формування національної ідентичності через медіатексти. «Трансформація змісту викладання, формування національної свідомості засобами медіатекстів — ось на що ми маємо звернути увагу, щоб забезпечити ефективне навчання» — відзначила Тетяна Іванова. 

Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП нагадав: критичне мислення — це про аналіз, позицію та дії. Усе, що нам треба знати, щоб жити в інформаційній безпеці.

Пропустили подію? Не біда — запис вже чекає на вас тут.

Інформаційна грамотність — це не просто модне слово. Це основа, яка допомагає уникати інформаційних маніпуляцій та формувати об’єктивну думку. Тепер ви знаєте, що володіти критичним мисленням — це круто! 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram