info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Канікули Offline

02.03.2018  

Сьогодні якісного дитячого й підліткового продукту на екрані дуже мало. Бракує коштів. Важко знайти спонсорів, бо помітного прибутку дитячі фільми не принесуть. А що як залучити до вирішення цієї проблеми самих дітей і підлітків?

Участь у тренінгах «Однохвилинне відео» Unicef, Міжнародних кінофестивалях засвідчує, що в Україні значно зростає інтерес до створення кінострічок в межах діяльності дитячих кіностудій, гуртків, кіногруп.

Активісти ініціативної кіногрупи MEDI@NNA теж мріють про створення шкільної продакшн студії, яка надасть можливість дітям і молоді успішно розвиватися в швидкозмінному інформаційному суспільстві.

Про створення шкільної продакшн студії

Чи не занадто дорога мрія? А ми дозволили собі мріяти й почали її втілення з навчання. Спочатку було «Однохвилинне відео».

Наташа: Ми вчилися знімати відео. Я думала, що це маячня. Ну що можна зняти за одну хвилину? Згодом я зрозуміла, що за цей час можна прожити ціле життя. У таку мить охоплюють неймовірні відчуття, коли ти усвідомлюєш цінність кожної хвилини в своєму житті, маєш круту можливість поділитися своїми думками з ровесниками.

Анна: Ми старанно вчилися, помилялися, сперечалися, дискутували заради створення гарного сценарію. Натхненно знімали своє перше відео. Прагнули застосувати здобуті знання на зйомках. А потім дуже хвилювались перед презентацією наших робіт. Проблеми сиріт, страхи, занепад культурних об’єктів, мрії знайшли відгук у глядачів. Про нашу групу багато говорили й бажали успіхів.

Утілення заповітної мрії щодо шкільного продакшну надихнуло на участь у низці проектів, що дають надію поступово обладнати студію.

Першим був проект «МОТОР» (Миколаївський Освітній Творчий Осередок Ровесників), у межах якого MEDI@NNA як переможець конкурсу малих грантів від UNICEF отримала сертифікат на придбання відеокамери.

Маша: Своя камера – утілення заповітного бажання. Ми активно знімаємо. Кінострічки ініціативної групи MEDI@NNA – це роздуми над актуальними проблемами сьогодення: школа та її місце в житті людини.

Нас хвилюють проблеми навколишнього середовища, з якими ми щодня стикаємось у місті (відео «Все починається з малого» учасник конкурсу World of 7 Billion student video contest), думки стосовно подій, що відбуваються "Надія є...", "Ніхто не очікував", "Вір у диво".

Карина : Відео надає широких можливостей дітям і молоді активно залучитися до створення майбутнього вже сьогодні "Кінотеатр під відкритим небом" . Ми знімали фільм про рідне місто "Життя мирного міста" і кожною клітинкою відчували любов до всього, що нас оточує.

Аліса: Участь у майстер-класах, менторингах, воркшопах, літніх кінотаборах формує здатність ефективно взаємодіяти, розвити громадську активність, допомагає визначитись з майбутньою професією.

Варя: У межах співпраці з ГО "Жовтий автобус", до нас приїздять волонтери, продюсери проектів, актори. Місто стає цікавим багатьом талановитим людям. І ми дуже хочемо після навчання повернутися й працювати в рідному місті .

Андрій: У нас маленьке містечко. А зйомки кінострічок – це можливість залучитися до змістовного дозвілля, поєднати приємний відпочинок і неформальну освіту. Ми вже сьогодні проводимо для охочих майстер-класи, залучаємо малечу до зйомок.

Ганна: Ми переконані, що сьогодні потрібні кінострічки, які несуть добро, ненав’язливо показують, як долати виклики, допомагають дітям і підліткам вирішувати проблеми, які виникають у житті. Упевненості нам надає той факт, що кінострічки ініціативної групи MEDI@NNA серед переможців міжнародних фестивалів (ІХ _Міжнародний дитячий телефестиваль «ДИТЯТКО» м.Харків, VІІ_Міжнародний кінофестиваль «КІТИ» м.Маріуполь, Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КІНОКІМЕРІЯ» м.Херсон. Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА» м.Кам'янець-Подільський). А «Єдиний шанс» став кращим дитячим фільмом на фестивалі «БРУКІВКА» (м.Камянець-Подільський) і тепер має нагороди трьох фестивалів.

Нещодавно проведений кастинг серед учнів і молоді нашого міста показав, що інтерес до створення кінострічок неухильно зростає, саме з цього народилася ідея проекту «Канікули Offline».

«ВЕЛИКИЙ ПОКАЗ» творчих робіт ініціативної групи MEDI@NNA засвідчив, що наша ідея набирає обертів. Хочеться якісного українського кіно, щоб можна було від душі посміятися над ситуаціями, близькими до власного життя, своїми вчинками, вчитися правильно сприймати й реагувати на виклики та позбутися тих негараздів, які нам так ускладнюють життя

У чому родзинка?

По-перше, «Канікули Offline» – це українська комедія, яка буде створена дітьми і молоддю маленького міста від початку (Сценарію та розкадровки) до кінця (Постпродакшну).

По-друге, ініціативна група MEDI@NNA презентувала проект «Канікули Offline» в межах масштабного проекту «Молодь в місті» (м.Київ), отримала креативний ваучер від «Спільнокошту» – пакет комплексної допомоги, яку ефективно використовують, реалізуючи задум. Ми пройшли потужний менторинг, спілкувалися з Kato Despati. Захоплюючі зустрічі з неймовірно цікавими професіоналами Kateryna Babkina й Iryna Tsilyk значно розширили можливості, поглибили наші знання.

По-третє, ми прагнемо через комедію донести до глядача, що цінність людини в єдності з природою, у здатності бачити її красу, цінувати прості людські стосунки, у життєвих навичках особистості, які сприяють ефективній взаємодії з навколишнім світом. Ми живемо в умовах інформаційного суспільства з його перевагами та викликами. Ми хочемо показати на прикладі героїв комедії «Канікули Offline» переваги реального життя над віртуальним світом.

На першому етапі проекту буде зібрано кошти на поповнення матеріально-технічної бази та організаційного забезпеченя зйомок кінострічки.

Наша кінцева мета – створити кінокомедію «Канікули Offline»,

Мілана: ми звернулися до односельців із проханням згадати й поділитися кумедними історіями під час літніх канікул у селі зі свого дитинства й життя нашого міста в цілому. А на основі найкращих історій ми створюємо окремі епізоди в сценарії кінокомедії «Канікули Offline.

Катя: Ця кінокомедія про нас: дітей, підлітків, молодь. Про людей, які живуть поряд, а потім сидітимуть у кінозалі й відчуватимуть себе частиною єдиного цілого.

Артем: Сьогодні групою MEDI@NNA цікавляться. Як у такому маленькому містечку виникла й реалізувалась така ідея? Як таке маленьке містечко притягує до себе талановитих, творчих людей з усіх куточків України й уже близьких нам Німеччини й Австрії? Мабуть потужна віра в те, що мрії збуваються. Проект «Канікули Offline» – це ще одна потужна мрія групи MEDI@NNA на шляху до створення шкільної продакшн студії.

Тетяна: У межах проекту «Канікули Offline» плануємо узагальнити досвід створення та менторингового супроводу діяльності дитячої кіногрупи (включно з гнучким проектом та бюджетом), який зможе реалізувати кожна територіальна громада, відповідно до локальних та глобальних потреб і можливостей.

Локальні – залучення односельців до співпраці, активізація їх громадської активності шляхом створення сценаріїв та зйомок майбутніх кінострічок, популяризація українського дитячого та молодіжного кінематографу.

Глобальні – досвід залучення молоді до командної творчої роботи, прагнення самостійно змінювати світ на краще.

Давайте спробуємо разом уже сьогодні вплинути на наше майбутнє в Україні і з Україною. Підтримайте наш проект!

На що збираємо?

на тренінг з акторської майстерності для юних акторів (проїзд, проживання, майстер-класи, відеозвіт);
на транспортні послуги;
на обладнання для запису звука;
ну і на флаєри, звичайно!

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram