info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

ІСТОРІЇ УСПІХУ від респондентів щорічного опитування 2023

14.07.2023  

Вітання, друзі!

Підготували коротку серію розповідей про те, чим ми змогли бути корисними освітянам у напрямку медіаграмотності.

Ділимося цим у форматі історій успіху від респондентів нашого щорічного опитування.

Сьогодні до вашої уваги досвід вчительки Людмили Козубай. 

Якщо ви маєте натхнення та вбачаєте доречним поділитися з АУП своєю історією — давайте сконтактуємо. Ми поширимо вашу розповідь на наших ресурсах. Дуже цінно отримувати зворотній зв’язок від завзятих освітян. Це мотивує 😎
___________

Відвідування заходів АУП стало обов’язковою
частиною моєї самоосвіти та повсякденного життя»
(с) Людмила Козубай


Моя співпраця з АУП розпочалася у 2019 році. Цьому передував період «занурення в медіаграмотність». Вперше про медіаосвіту в закладах загальної середньої освіти, я почула на Міжнародній конференції «Мова і культура» у 2014 році. Зацікавилась, почала збирати інформацію, спілкуватися з однодумцями, пройшла всі дистанційні курси з медіаграмотності на різних освітніх платформах. 

Так дізналася і про АУП. Своїм найбільшим везінням вважаю участь в очному тренінгу у місті Вінниця у лютому 2019 року. Побачила запрошення до участі, зареєструвалась і потрапила на дивовижний захід – тренінг для тренерів з медіаграмотності! 

Три дні шалених вражень, карколомних активностей та взаємодії із супертренерами – Тетяною Івановою, Олександром Гороховським, Андрієм Юричко, а потім – виконання завдань, отриманих від експертів. Далі – проведення власних тренінгів для вчителів і учнів мого закладу, міста та області. 

Тепер відвідування вебінарів, майстер-класів АУП стало обов’язковою частиною моєї самоосвіти та повсякденного життя. Зібрала невелику бібліотеку з медіаграмотності, завдяки безкоштовним виданням, які поширює АУП. Матеріали використовую у професійній діяльності, ділюсь з колегами та учнями. 

Посібник «Медіаосвіта в державному стандарті» став у нагоді восени 2022 для проведення Тижня медіаграмотності. Мої учні 6-А класу, які були активними учасниками заходу дуже пишаються тим, що ми (а не тільки я) отримали сертифікат МОН і АУП. 

Найбільше досягнення – це те, що другий рік поспіль в нашому НВК №10 м. Хмельницького викладаю курс «Цифрова і медіаграмотність» для учнів 6-7 класів. Саме наявність у мене тренерських сертифікатів дало адміністрації можливість ввести цей спецкурс в інваріативну складову навчальної програми. 

Учням подобається займатися медіаграмотністю, захоплюються інтерактивними вправами, залюбки проходять онлайн – тести, ігри, виконують практичні завдання, застосовуючи цифрові інструменти. 

Конкретні приклади і цифри: у 2021-2022 навчальному році спецкурс вивчали 180 здобувачів освіти. Були проведені Всеукраїнські уроки з медіаграмотності з використання методичних рекомендацій і матеріалів організаторів. Учні 7-х класів на уроках створювали власні Google-сайти з медіаграмотності.

Учні 10-11 класів проводили бесіди для учнів початкової школи «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я», використали методичний комплекс проєкту.

Цього складного навчального року 125 учнів 6-х класів вивчають спецкурс. Діти зацікавлені навчанням, із задоволенням виконують завдання, беруть участь у різних активностях та використовують нові знання на інших предметах.

 Мої учні несуть нові знання та навички у родини. Пояснюють старшому поколінню як боротися з фейками, що таке «цифрові сліди» і як дотримуватися безпеки в інтернеті та багато іншого. 

Вважаю, що знання з медіаграмотності мають стати soft skills кожної сучасної людини, а медіагігієна – безумовною звичкою та стимулом до нових знань. 

Дякую, АУП, шановні тренери, менеджери, колеги, за можливість вчитися разом з вами! Разом до Перемоги!

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram