info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

InfoMediaCamp: школярів у Чернівцях навчали медіаграмотності

30.06.2022  

Шукали фейки, вчили стандарти інформаційної журналістики та з’ясовували якими є надійні джерела інформації.

У Чернівцях у рамках проекту “InfoMediaCamp для молоді в літніх таборах Буковини” 24-25, 27-28 червня 2022 року було проведено перші воркшопи по медіаграмотності для школярів, які цього року вирішили відпочити у дитячих таборах. Навчання проводили тренери ініціативи InfoMediaCamp.

Загалом понад сорок дітей від 10 до 15 років мали нагоду здобути нові знання та освоїти базові навички у сфері медіа. Більшість школярів у дитячих таборах - мешканці Чернівецької області, але також серед присутніх діти переселенців.

Навчальна програма за відгуками учасників була насиченою та інтенсивною. Воркшопи включали блоки з кількох тем, в кожній з яких учні виконували індивідуальні та групові завдання, слухали міні-лекції, брали участь у брейнштормах, іграх, переглядали відеоролики на медійну тематику та проходили тести для закріплення знань.

Перед початком воркшопу учасники проходили тестування на виявлення рівня   медіаграмотності. Згодом всі складали свій інформаційний день та вираховували скільки часу витрачають на споживання контенту у соціальних мережах. Учні дізнались на що потрібно звертати увагу аби зрозуміти чи надійне джерело інформації з якого вони дізнаються новини чи ні; говорили про основні причини утворення інформаційних бульбашок та що робити аби їх уникнути.

Основними темами, які було розкрито та опрацьовано у форматі воркшопу були: стандарти журналістики, фейки та фактчекінг, маніпуляції та пропаганда в медіа, роль вплив власників на інформаційний порядок денний ЗМІ, джерела інформації та критичне мислення.

На завершення учасники намалювали та презентували своє бачення свободи слова в Україні. Софія у своєму малюнку показала різницю свободи слова в Україні та росії:

“Це українка в якої раніше рот був заклеєний скотчем. Зараз він розклеїний. Вона говорить, все що хоче - це і є свобода слова: вміти і могти говорити свою думку. А це росіяни. У них є слово,  але в них немає своєї думки і в них забрали цю свободу слова”.

Роман порівняв свободу слова з подіями на Майдані у 2013-2014 роках:

“Це за трибуною диктатор Віктор Янукович. Це Майдан після правління Януковича. А тут натовп який мітингує. Це і є свобода слова. Коли люди мають реальний вплив і можуть змінити владу”.

Цього року дитячі табори у Чернівецькій області відбуваються не у звичайному форматі. Серед учнів збільшилася кількість дітей переселенців з територій, де тривають активні бойові дії. Та й воркшоп доводилося призупиняти, коли лунала сирена. Під час повітряної тривоги учні продовжили спілкування у бомбосховищі.

Наступний воркшоп на тему медіаграмотності для дітей Чернівецької області відбудеться у серпні.

Основне завдання проекту “InfoMediaCamp для молоді у літніх таборах Буковини” - підвищити рівень медіаграмотності дітей у Чернівецькій області та розширити інформаційний фронт у боротьбі з російським агресором.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram