info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Документальне кіно – ресурси для глядачів та медіаосвітян

01.04.2019  

На фестивалі документального кіно Docudays UA, що тривав з 21 по 28 березня 2019 року вперше працювало журі від Спілки кінокритиків України у форматі а-ля «Screen». На великих світових кінофестивалях класу "А" - в Каннах або Берліні, - профільний журнал «Screen» видає щоденний випуск, на останній сторінці якого - таблиця з оцінками від кінокритиків з різних країн і видань. Щодня ця таблиця оновлюється і можна спостерігати, який складається критичний консенсус з приводу стрічок основного конкурсу.

По п'ять експертів ставили оцінки фільмам в конкурсах Docu/Світ і Docu/Україна. Посеред інших до журі Docu/Україна ввійшла Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм АУП, член Міжнародної асоціації кінопреси.

Стрічка «Історії зимового саду» (реж.С. Мозговий) була визнана кращою в Docu/Україна як кінокритичним журі так і основним складом журі.

Результати:

А ось для тих, хто працює із документальним кіно на уроках із медіаграмотності та в кіноклубах маємо приємну новину. В рамках фестивалю відбулася IV Всеукраїнська конференція «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини», на якій Валентина Потапова, засновниця Центру громадянської просвіти «Альменда», багатолітній експерт АУП презентувала методичний посібник для вчителів, неурядових організацій та активістів «Документальні фільми про права людини як інструмент медіапросвіти» (співавтор Олег Охредько). Вітаємо медіапедагогів із виходом 18-ти нових ресурсів із медіа- та кіноосвіти.

З презентацією посібника можна познайомитися тут>>>

Нагадуємо, що саме на http://docuspace.org/ - онлайн платформі з документалістики ви зможете знайти українські фільмі, з якими можна працювати уроках медіаграмотності, громадянської освіти, історії тощо.

А як створити кіноклуб зінавайтеся тут: http://docuclub.docudays.ua/members/create/

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram