info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Для викладачів педагогічних вишів відбулася Літня школа медіаосвіти та медіаграмотності АУП

15.08.2016  

10-13 серпня 2016 року Академія української преси провела 9-у Літню школи медіаосвіти і медіаграмотності для викладачів вищих педагогічних закладів. Її учасниками стали 20 викладачів із 16 областей України. Захід відбувся у Головному навчальному центрі «Зелена Буча» (Київська обл., м. Буча, вул. Інститутська, 22).

Summer_schol_2016 (5)

Вейн Шарп, директор Інтерньюз в Україні

Для викладачів педагогічних вишів відбулася Літня школа медіаосвіти та медіаграмотності АУПНа фото: Наталія Іванів, Валерій Іванов, Вейн Шарп, Артемій Пономаревський 

Під час Літньої школи тренери Валерій Іванов і Людмила Гуменюк розповіли учасникам про те, що таке масова комунікація і як мас-медіа формують «порядок денний» – список проблем, які стають пріоритетними для людини під впливом медіа; про сучасний концепт медіаграмотності та яким чином через механізми критичного мислення можна декодувати медіатексти. З тренером Валентиною Потаповою аналізували методи та прийоми впливу на масову свідомість: політичну рекламу, пропаганду, маніпуляції. Мистецтвознавець Вікторія Мироненкоздійснила своєрідну екскурсію віртуальним музеєм історії фотографії:  ознайомила з основними школами фотомистецтва і фотоаматорства за 180 хвилин. Особливий акцент був на історію та засновників агенції «Магнум», яка поширює репортажні світлини в пресі. МедіапедагогиГалина Дегтярьова й Інна Іванова розповіли про досвід викладання в дошкільній та початковій школі основ медіаграмотності. Практичністю вирізнялися проектні методи, які презентували учасники. Олександра Янкович, яка викладає медіаосвітні предмети у вищих педагогічних закладах Польщі, поділилася зарубіжними методиками і акцентувала увагу на профілактиці впливів медіа на становлення дитини. Тетяна Іванова, експерт з медіаосвіти і медіаграмотності, через інтерактивні тренінгові технології долучила слухачів до основних теоретичних концепцій медіаосвіти.

Summer_schol_2016 (2)

Викладачами Школи виступили співробітники та експерти АУП, випускники Літніх шкіл медіаосвіти і медіаграмотності, які представили практичні моделі упровадження медіаосвіти й медіаграмотності в дошкільній освіті та початковій школі.

Ігор Поліщук учасник із Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського сказав: «Ми весь час відчували щиру віддачу лекторів і тепер ми відчуваємо велику відповідальність, щоб донести меседж про необхідність опанування медіаграмотності до студентів».

З матеріалами можна ознайомитися тут >>>

Summer_schol_2016 (1)

Передрук навчальних матеріалів можливий виключно за згоди автора.

Захід організований спільно з Департаментом середньої загальної та початкової освіти Міністерства освіти і науки України за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюз-Нетворк.

Проведення цього заходу, а також весь проект із впровадження медіаграмотності в Україні мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram