info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

День 2. Медіалабораторія для студентів «THE GUARDIAN OF JOURNALISM»

Коли голос має значення. Але для цього потрібно подумати, написати, а потім озвучити – завдання другого дня медіалабораторії для студентів «THE GUARDIAN OF JOURNALISM».

«Дехто помилково вважає, що радіо втрачає аудиторію і слухається лише в машинах, - говорить виконавчий директор АУП Андрій Коваленко. – Але ми пропонуємо подивитися на новітні тенденції. Аудіоподкаст стає популярним через кліпове мислення, авторське прочитання, візуалізації умовних образів від почутого. Ми не можемо обійти популярні тренди і навчаємо студентів взяти від аудіоподкастів найкраще».

Студенти розібралися в процесі створеня аудіоподкастів та візуалізували події звуком. Якщо ви думали, що це про теорію – то спробуйте прочитати текст різною інтонацією, передати звуковими ефектами уявлення про оточення та місце події, сформувати настрій та акцентувати увагу на ключових моментах. А ще подивіться (звуком) на інших людей навколо, опишіть у короткій формі, примусьте слухача побачити все вашими очима (і голосом).

«Все існує – коли звучить, - стверджує кандидат філологічних наук, доцент, доктор наук із соціальних комунікацій, журналіст та письменник Ілля Хоменко. – Переведіть опис у діалог. Перевірте чи буде він самодостатнім. Примусьте героїв озвучити свої дії та мотиви».

Говорили про монтажні програми, бібліотеки аудіозвуків, чим відрізняється репортажна журналістика від радіоспектакля, як мобілізувати увагу аудиторії, яка слухає в піввуха і на фоні.

А ще практика, практика, аналіз помилок, редагування та покращення аудіоматеріалів.

Третій день медіалабораторії буде присвячено сторітелінгу.

Медіалабораторія для студентів відбувається завдяки нашому спільному проєкту між Академією української преси та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram