info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Читання в Україні

09.07.2014  

Переглянути дослідження

Компанія pro.mova оприлюднила результати комплексного соціологічного дослідження "Читання в Україні".

Дослідження провела компанія pro.mova на замовлення ГО "Форум Видавців" в рамках проекту Book Platform.

За результатами дослідження пересічний українець читає 4,3 книги на рік, разом з тим, 42% українців не читають довгих текстів. Читання є третім найпопулярнішим видом дозвілля українців. 77,7 українців стверджують, що люблять читати, разом з тим, близько половини зізнається, що читають недостатньо. Основною проблемою читання є брак потреби у читанні, а не брак доступу до якісної літератури. Ставлення до читання та освіченості поки є позитивним, але на прикладі покоління тих, хто народився після 1984 року видно, що воно погіршується.

Читання сприймається як таке, що важливе для саморозвитку, проте саморозвиток не є пріоритетний, поступаючись місцем питанню безпеки та іншим потребам. "Любов до читання - це те, що закладається великою мірою батьками, школою. Якщо українці не відчуватимуть потягу до читання - їм складно буде оволодіти критичним мисленням, необхідним, для того, аби стати грамотним споживачем і грамотним громадянином. А без цього неможлива демократія." каже соціолог Вікторія Бриндза, керівник аналітичого центру pro.mova. Дослідження тривало майже рік. Якісна частина - експертні інтерв'ю розпочалися влітку минулого року. Восени та взимку, до активної фази протистояння у Києві, було проведене опитування громадян у всіх регіонах України включно з Кримом. Через політичну кризу оприлюднення та обговорення даних було відкладене. Дослідження репрезентувало доросле українське населення (16+) за віком, статтю та регіоном проживання. Вибірка становила 1962 репонденти.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram