info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Бібліотеки формують медіаграмотних особистостей

25.07.2014  

24 липня 2014 року «Бібліоміст» спільно з Міністерством культури України продемонстрував провідні українські бібліотечні проекти на традиційному національному ярмарку, який відбувся у НСК «Олімпійський». Цьогоріч захід пройшов під девізом «Міст ваш!»

Оксана Волошенюк, виконавчий директор АУП, провела одну з секцій ярмарку, що мала назву «Роль бібліотек у формуванні медіаграмотності». Секція зібрала близько 100 зацікавлених у медіаосвіті бібліотекарів.  На сесії йшлось, в тому числі про практичні моделі  медіаосвітньої діяльності. Найбільш запитуваною від спільноти  бібліотек виявилась ідея про проведення кіно-/медіаклубів, як альтернативної платформи, де б могли відбуватись покази сучасного українського кіно, яке, на жаль, майже не потрапляє до мейнстримного кінопрокату.

У всіх секційних залах також відбулася презентація курсів дистанційного навчання для бібліотекарів, які нараховують 6 занять за напрямами:

·         Зв’язки зі ЗМІ

·         Е-урядування

·         Орієнтація на клієнта

·         Електронний курс "Адвокація"

·         Фандрейзинг

·         Моніторинг та оцінка

 

Дистанційний курс створювався півроку. Кожна частина курсу складається з теоретичної, практичної та тестової частини. Перед початком проходження навчального курсу важливо вказати своє справжнє ім’я, адже кожен бажаючий, завершивши курс, може роздрукувати для себе сертифікат. Найдовший курс Е-урядування тривалістю близько 64 хвилин. Немає прив’язки до послідовного проходження теми або ж до розділів, учасник може обрати форму навчання до смаку. Або ж послухати лекторів, або ж познайомитись з теорією чи одразу перейти до тестової частини.

Усім учасникам ярмарку були подаровані диски з навчальним курсом, але всі охочі можуть також знайти їх у онлайн версії на сайті Української бібліотечної асоціації.

Фото секції «Роль бібліотек у формуванні медіаграмотності» (Оксана Волошенюк)

 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram