info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Академія української преси прокачала медіаграмотністю Чернівці!

07.11.2024  

Тепер і в Чернівцях детально знають про можливості боротьби з інформаційними маніпуляціями! На форумі «Розвиток медіаосвіти в Україні: регіональний вимір» освітяни Буковини разом з АУП розбирали, як протистояти фейкам, маніпуляціям та пропаганді. Ідеї, дискусії та практичні навички — все для того, щоб кожен із нас навчився розрізняти правду від фейку та вправно маневрувати в інформаційному потоці сучасного світу. Захід відбувся 7 листопада 2024 року.

Почала форум Оксана Гринюк, заступниця директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА, яка підкреслила, що критичне мислення — це не лише інструмент, а життєва необхідність у наш час. «Сьогодні важливо не просто володіти інформацією, а вміти її аналізувати», — наголосила вона.

Її думку підтримала Наталія Куриш, в.о. директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, яка додала: «Хто володіє навичками медіаграмотності — той не буде ошуканий в інформаційному світі». Вона розповіла, як Чернівці активно працюють над інтеграцією медіаграмотності в освітні програми через курси, конкурси й мініпроєкти, організовані у партнерстві з АУП.

Альона Голєва, завідувачка науково-методичного центру медіаінформаційного забезпечення освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, поділилася практичним досвідом і підкреслила важливість обміну знаннями між педагогами: «Наші педагоги активно використовують Портал медіаосвіти та медіаграмотності АУП, де можна знайти безліч розробок, видань, навчальних програм від кращих практиків у цій сфері. Також ми створили власний Тулкіт медіарозробок освітян Чернівецької області, щоб допомагати колегам, які починають свій шлях у цьому напрямку».

Серед ключових тем були обговорені результати досліджень, проведених Академією української преси та Socioinform, які підкреслили нагальну потребу у розвитку медіаосвіти в регіонах. Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх проєктів АУП поділився даними, які ще раз підтверджують: медіаосвіта потрібна, як ковток свіжого повітря, особливо в регіонах. Він також наголосив, що за час повномасштабної війни АУП організувала понад 800 заходів з медіаграмотності по всій Україні.

Кульмінацією стала практична частина заходу «Маніпуляції 2.0: штучний інтелект як новий інструмент дезінформації». Учасники розбирали, як розпізнавати фейки, створені штучним інтелектом, та як впливати на власну інформаційну бульбашку в соцмережах. Максим Запорожченко дав зрозуміти, що «захист від інформаційних атак — це не просто навичка, це культура мислення».

Форум у Чернівцях продемонстрував: ми на правильному шляху до формування свідомої медіаосвітньої культури. Тож тримаємо курс на знання і навички, які допоможуть перемагати не лише в аудиторіях, а й у стрічках новин.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram