info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Академія української преси долучилася до форуму з медіаграмотності

27.03.2023  

24-25 березня 2023 року у місті Трускавець відбувся форум «МЕДІАГРАМОТНІСТЬ 5.0: від викликів до рішень».

Організатор — DW Akademie в партнерстві з Українським інститутом медіа та комунікацій за підтримки ВMZ та Європейського Союзу.

Від Академії української преси до заходу долучилася Оксана Волошенюк, а від Міністерства освіти і науки України виступила Раїса Євтушенко. Обидві експертки стали учасницями панельної дискусії «Медіаграмотність у формальній та неформальній освіті: виклики та рішення воєнного та поствоєнного періодів».

Обговорювали, як війна вплинула на імплементацію медіаграмотності в навчальні програми в школах, як має розвиватися неформальна освіта, на чому загалом має бути сфокусована освіта в сфері медіаграмотності зараз та в поствоєнний період.

Оксана Волошенюк зазначила, що Академія української преси з перших тижнів війни сфокусувала свою увагу як на вчительство, так і на учнівство. І вже з квітня (2022 року) на Тулбоксі для викладачів, де дібрані вправи з інтеграції медіаграмотності у всі освітні сфери, з'явився розділ «Медіаграмотність в умовах війни». Там вже розміщено більше 40 занять. Лінк: https://toolbox.medialiteracy.org.ua/ 

Крім цього ми усвідомили, що для наймолодшого покоління досвід війни є також досить травматичним. Тому, створили для них адаптивний комікс «Ми скоро повернемося». Він вже навіть перекладений англійською для канадських дітей.

Невдовзі Академія української преси в партнерстві з МОН України, планує презентувати ще три посібники, які ми об'єднали серію «Медіаосвіта в огні».

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram