info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

А ви вже знаєте як підготувати медіаосвітнє заняття для Тулбоксу АУП?

03.03.2023  

Тулбокс — це методична скарбниця з медіаосвіти, до наповнення якої долучаються викладачі з усіх куточків України. Останнім часом ми отримали багато запитів щодо нюансів створення вправ. І щоб допомогти освітянам покращити роботу, 2 лютого 2023 року провели майстер-клас з розробки та показали як працює скарбниця напрацювань. 

Модерувала захід менеджерка медіаосвітніх програм Оксана Волошенюк, під час трансляції відзначила: «Мета зустрічі — надати методологічну допомогу авторкам та авторам, які долучаються, до участі в розробці занять для Тулбоксу для вчителів. Нині оголошено вже третій етап постійнодіючого конкурсу, який відбувається в партнерстві з Директоратом дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України. Триває він з 16 січня 2023».

Спікер Олександр Мокрогуз, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського ОІППО ім. К. Ушинського, переможець 2-го етапу наповнення Тулбоксу для вчителів поділився власним досвідом. Експерт розповів як інтегрувати медіаосвітні елементи у вправи, які декодують пропаганду та дезінформацію, розвивають критичне мислення, виробляють навички з інформаційної безпеки та формують вміння аналізувати медіатексти та джерела інформації. 

Олександр відзначив: «Значний обсяг інформації за останні десятиліття та можливість стати учасником інформаційних процесів призвів до необхідності посиленої інтелектуальної роботи над собою. Але пошук правдивої інформації потребує значних зусиль і знань. Тому медіаосвіта вчить не спиратися лише на почуття та власні переконання, а задіювати механізми критичного мислення, фактчекінгу».

Також Оксана Волошенюк анонсувала наступну онлайн-зустріч, яка відбудеться 15 березня 2023 року. Під час заходу експерти представлять  вправи переможців 2-го етапу «Телефонні шахрайства як інструмент дезінформації». Авторкою заняття є медіапедагогиня, вчителька-методистка, відмінниця освіти України, авторка понад 30 посібників з економіки для учнів 10–11 класів і викладачів, співавторка підручника «Громадянська освіта» для 10 класу — Ганна Горленко.

Переглянути запис майстер-класу, можна тут: 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram