info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

А ви плануєте навчальний рік разом із АУП?

25.05.2023  

У освітян свої завдання в умовах війни. Вони як короткострокові — це  протидіяти російській пропаганді, так і довгострокові – це теж протидіяти неправдивим повідомленням та формувати критичне мислення у наших учнів, студентів і насамперед – у себе. Проти українців спрямована потужна пропагандистська машина і робота по спротиву їй має вестися безупинну.

«Плануємо навчальний рік із АУП: медіаосвітні видання та ресурси» — це онлайн-захід, який 25 травня 2023 року Академія української преси (АУП) в партнерстві з Міністерством освіти і науки України (МОН) провели аби допомогти освітянам у інтегруванні медіаграмотності. 

Понад 600 представників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, післядипломної педагогічної освіти та центрів професійного розвитку педагогічних працівників долучилися до зустрічі. 

Президент АУП Валерій Іванов, відзначив: «Ми дійсно напрацювали велику кількість матеріалів, які мають гарні відгуки освітян. Це методичні матеріали, які легко використовувати у навчальному процесі. Наш досвід бере старт з 2010 року, і поки серед некомерційних організацій, ми лідируємо у напрямку медіаосвіти. Завдячуємо нашим партнерам та МОН за те, що вони підтримують ідею вільної та незалежної України». 

«Велика повага та подяка освітянам, які залишилися на території України та не дали ворогу виконати одне із своїх завдань — позбавити території населення. У нас дійсно стоять масштабні завдання по формуванню критичного мислення у українців. Але ще більше завдань буде коли ми звільнимо землі і будемо будувати державу нової якості. Я дуже вдячна Академії української преси не лише за те, що вони були першими, а власне кажучи і побудували оцю систему медіаосвіти й медіаграмотності в Україні», — зауважила Раїса Євтушенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України, відповідальна за упровадження медіаосвіти у загальну середню освіту.

Менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО Максим Запорожченко підготував презентацію усіх пропонованих ресурсів яку отримали усі учасники заходу:
«Навички критичного сприйняття інформації ефективно засвоюються виключно тоді, коли людина тренує їх протягом усього життя: і в дитячому садочку, і в школі, і в дорослому віці. АУП працює у цьому напрямі системно, тому сьогодні презентуємо власні напрацювання, які є корисними для формування медіаграмотності». 

Під час зустрічі учасникам презентовано навчальні, навчально-методичні, методичні видання експертів Академії української преси, фахівців у сфері медіаосвіти, педагогів-практиків та онлайн-ресурси, ігри для здобувачів освіти різного віку, що стануть у нагоді педагогам під час планування своєї професійної діяльності в новому навчальному році.

Запис заходу доступний за покликанням: https://www.facebook.com/aupfoundation/videos/590362583233565 

 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram