Матеріали підготував Ґеоргій Анґелов, учасник престуру з Болгарії, кореспондент OffNews BG.
Ґеоргій Анґелов, кореспондент з Болгарії, котрий є також позаштатним кореспондентом Deutsche Welle, Bulgaria, детально описав особливості інформаційних війн РФ проти України, дав привід читачам задуматися над можливістю подібних загроз для Болгарії, описав переваги медіаграмотності як інструменту боротьби з пропагандою та дезінформацією, а також порівняв рівень розвитку медіаграмотності в Болгарії та Україні. Так, Болгарія займає 29 місце з 35 у рейтингу "Індекс медіаграмотності" серед держав ЄС. Тим не менш, автор розповідає про ефективний метод навчання медіаграмотності серед громадян в Україні, який здійснює АУП за підтримки Академії Deutsche Welle та Федерального Міністерства з економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Ця система навчання передбачає підготовку мультиплікаторів, котрі в свою чергу здійснюють обмін інформацією з викладачами, вчителями та лідерами громадської думки. Поширюються посібники та матеріали з медіаграмотності для різних аудиторій.
На жаль, як зазначає кореспондент, насьогодні, як болгарські, так і українські медіа жорстко контролюються з боку олігархічних власників. Також пропонуються до розгляду законопроекти, що значно обмежують свободу медіа. Однак, є надія на виправлення ситуацію, допоки журналісти висвітлюють проблему в публічному просторі.
Завдяки престуру для закордонних журналістів, який організувала Академія української преси в листопаді 2019 року, нам показали Маріупольський дитячий діагностичний центр (див. у матеріалі колег зі "Знамя Индустрии"), що був збудований за кошти місцевого бюджету м. Маріуполь, Донецька область. На облаштування центру пішло близько 26 мільйонів гривень. Встановлено сучасне європейське медичне обладнання. Обстеження громадян відбувається безкоштовно. Оригінал публікації.