info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Медіаосвіта через оптику війни: виклики та нові змісти

25.08.2022  

30 серпня о 15:00 Академія української преси запрошує на онлайн-зустріч «Медіаосвіта через оптику війни: виклики та нові змісти».

Кожного дня ми спостерігаємо збільшення випадків агресивної дезінформації та пропаганди, яким намагаються вплинути на українське суспільство.

Інформаційна війна є невід’ємною складовою російської агресії проти України. На відміну від військових дій, результати інформаційних війн видно не одразу. Але руйнувань від них не менше. Протистояти такій формі агресії може тільки медіаграмотна людина, формування якої є одним із завдань медіаосвіти. Задля стійкості освітян країни та учнівства, ми маємо наповнювати навчальні ресурси новим змістом.

Тож, Академія української преси запрошує усіх охочих та зацікавлених на онлайн-зустріч з нашими спікерами та спікерками, які поділяться інформацією про виклики, які постають нині перед суспільством та як їм протистояти.

Модераторка – Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси.

Спікери та спікерки зустрічі:

Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України.

Презентує Тулбокс (методичну бібліотеку вправ з елементами медіаграмотності) https://toolbox.medialiteracy.org.ua/, рубрику «Медіаосвіта в умовах воєнних дій».

Станіслав Цалик, кримознавець, письменник та есеїст;

Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

Презентують навчально-методичний посібник «Нариси з історії Криму у ХХ-ХХІ ст.: 1990–2014 рр.: додатковий матеріал для вчителів для 11 класу загальної середньої освіти» (автори Цалик С. М., Мокрогуз О. П., Волошенюк О. В.).

До речі, цей та багато інших посібників АУП увійшли до Методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу в школах у 2022/2023 навчальному році від Міністерства освіти і науки України.

Софія Гоч, менеджерка з комунікацій команди онлайн курсу для підлітків «Фейкологія».

Представить онлайн курс для підлітків «Фейкологія». Курс допоможе дізнаєшся, як влаштований інформаційний простір, і де саме найчастіше водяться фейки. Допоможе розібратися, чому наш мозок ведеться на хибні повідомлення, і як розпізнати, коли тобою маніпулюють. Дасть розуміння, як перевірити достовірність повідомлення, і на що варто звернути увагу перед тим, як поширювати інформацію далі.

Ця зустріч відбувається в рамках циклу практичних заходів «Медіаосвіта в умовах війни: що змінилося/Медіаосвіта через оптику/призму війни».

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram