info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

30 жовтня – показ документального альманаху «Відкритий доступ» у Сумах

27.10.2013  

30 жовтня о 18:00 відбудеться презентація й обговорення документального альманаху «Відкритий доступ» у Сумах, за адресою: Будинок профспілок, вул.Петропавлівська, 61 (біля Банківської академії).

У дискусії візьмуть участь Наталка Соколенко, журналістка, активістка руху «Стоп цензурі!»; Андрій Куликов, ведучій програми «Свобода слова» (ICTV); громадські діячі Аліса Рубан і Олег Рибачук (ГО «Центр UA»).

 Подія на Facebook.

Нагадаємо, фільм-альманах складається з п'яти новел: «Межигір'я», «Афганець», «Школа», «Дім з химерами», «У кутку». Події зображені в альманасі розгортаються після вступу в дію Закону України «Про доступ до публічної інформації», за ухвалення закону впродовж кількох років боролися громадські організації, журналісти та експерти.

«Відкритий доступ» - це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об'єднує - активна громадянська позиція.

Світова прем'єра альманаху відбулась у березні 2013 року на Міжнародному фестивалі з прав людини Docudays UA в Києві.  Новелу «У кутку» Дмитра Тяжлова відібрано до конкурсу міжнародного фестивалю у Лейпцигу і номіновано на спеціальний приз Filmpreis Leipziger Ring, яким нагороджують кращий документальний фільм присвячений темі демократії.

Впродовж року «Відкритий доступ» було показано в 20-ти містах України - Вінниця, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ізюм, Києві, Миколаїв, Одеса, Кременчук, Львів, Полтава, Тернопіль, Севастополь, Сімферополь, Умань, Феодосія, Харків, Черкаси, Чернівці, а також в Берліні.

В деяких містах невідомі перешкоджали показам. 27 вересня було зірвано показ у Києві. За фактом колективного хуліганства громадян у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» під час показу альманаху «Відкритий доступ» порушено кримінальні провадження.

Аналогічна ситуація відбулася 25 вересня, коли під час показу альманаху «Відкритий доступ» у Черкасах у приміщенні зникло світло. Проте коли організатори підключили генератор і продовжили захід, до будівлі приїхали представники МВС, пожежники та сапери, які заявили, що у приміщенні закладена вибухівка.

На показі альманаху у Донецьку і Севастополі відімкнули світло. У Сімферополі під двері приміщення, в якому відбувався показ альманаху, у кинули димову шашку, і глядачів евакуювали. У Миколаєві показ альманаху намагалися зірвати двічі, зокрема працівники МНС заборонили проведення заходу через нібито несправний електрощит. Зірвати показ намагалися і в Одесі.

У Броварах місцева влада перешкоджала показу фільму, запровадивши ремонтні роботи у парку та заборонивши проводити захід «з метою збереження громадського спокою». Перед показом у Берліні, активістку, яка прямувала на захід затримали для додаткового митного контролю в аеропорту Бориспіль та без дозволу скопіювали альманах з її персонального диску, чим порушили її право на приватність.

Фільм створено за ініціативи ГО «Центр UA» (Партнерство Новий Громадянин).

Більш детальна інформація - тут.

Контакти в Києві: alisa.ruban@gmail.com, 050 302-94-35

Контакти в Сумах: 066 305 31 78

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram