info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Шкільні бібліотекарі та освітяни Черкащини вже з інструментами медіаграмотності

10.07.2020  

7, 8 та 9 липня 2020 року в рамках проекту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Міжнародною неурядовою організацією Internews, відбулася ІІ-а фаза навчальних тренінгів для 60 бібліотекарів та освітян Золотоніського, Корсунь-Шевченківського та Чорнобаївського районів Черкаської області.

Тренінги були динамічними, інформативними та насиченими! Їх програма була сформована так, що після кожного практичного завдання, як-то «Білий шум», «Сніжинка», «Соціальні медіа і Я», «Створи новину», «Упаковка медіа» та інше, учасники робили власні висновки.

Родзинкою ІІ-ї фази тренінгів стало представлення та апробація настільної навчально-методичної гри з основ медіаграмотності та розвитку критичного мислення – «МЕДІАЕРУДИТ»!

Так  під час гри  у с. Богуславець  колеги так захопились, відповідаючи на питання, що навіть почали візуалізувати відповіді та обговорювати ідеї,  де гру можна застосувати у подальшому.

А Яна Бур’ян з Корсунь-Шевченківського району, відповідаючи на питання «Соціальні мережі: незалежне життя онлайн. Практичні поради» зауважила, що гра є незамінним ресурсом для розвитку медіаграмотності, адже у змаганні дає практичні поради та формує навички критичного мислення.

Неабияку цікавість викликали в учасників «Комікс про коронавірус» та Інфографіка сайту Антиковід. Гід для медійників  @InternewsUA  @DetectorMedia @imiukraine, які було запропоновано до перегляду та аналізу.

Під час рефлексії «Коло вражень» учасники дійшли до загального висновку консенсусом, щодо того, що медіаграмотність сьогодні – життєвонеобхідна.

Тетяна Бондар із с. Богуславець Золотоніського району, зазначила: «Вдячна за те, що ми не лише сиділи, а рухалися, виконували практичні вправи та завдання. А ми знаємо, що якщо нас залучають - то для себе візьмемо більше і запам’ятаємо. Сподобалося розмаїття матеріалів, якість підготовки самого тренінгу та харизматичність і професійність тренерів! І особливо хочеться відмітити представлену настільну гру «МЕДІАЕРУДИТ», яка сприяє формування базових навичок з основ медіаграмотності та розвитку критичного мислення. Дякую!»

А у Чорнобаївському районі Валентина Орел відмітила: «Дякую за досвід, комфортні умови перебування, толерантне ставлення до кожного, і хочу відмітити компактність матеріалів, професіоналізм тренерів, які не лише самі розбираються в тому, що викладають, а нас зацікавлюють та надихають!»

Завдячуючи активності та відгукам учасників, тренінг можна вважати змістовним, енергійним і насиченим!


Тренінг відбувся у рамках проєкту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія» за підтримки американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram