info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Нові медіаосвітні можливості для педагогів Чернігівщини

09.12.2016  

Колеги і партнери АУП з кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського ОІППО ім. К. Ушинського запропонували новий, інтегрований підхід – поєднання навчання на планових курсах підвищення кваліфікації з освоєнням окремої програми семінару-тренінгу з медіаосвіти. Вони запросили слухачів курсів підвищення кваліфікації учителів до участі у семінарі з медіаосвіти паралельно із проходженням навчання за основною програмою у позаурочний час. Пройти курс підготовки та отримати сертифікати управління освіти і науки облдержадміністрації, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Академії української преси зголосилися 14 учителів історії, філології та педагогів-організаторів.

Чим викликано таке, з першого погляду, неординарне рішення, втілення в життя якого вимагало, у першу чергу, бажання слухачів освоїти базові навички з медійної та інформаційної грамотності за рахунок свого вільного часу?   

Воно логічно випливає із положень Концепції впровадження медіаосвіти в Україні, відповідно до яких уже з 2017-2018 навчального року планується повсюдне запровадження викладання медійної та інформаційної грамотності, як окремого предмету чи інтегрованого в інші дисципліни або ж застосування його елементів у гуртковій роботі.

Враховуючи перспективи цього напр  яму в навчально-виховному процесі, за ініціативи кафедри на курсах перепідготовки учителів для слухачів уже декілька років поспіль читається спецкурс «Медійна та інформаційна грамотність». Практика використання нового напряму в педагогіці була апробована у ході експерименту регіонального рівня на базі інформаційно-технологічного ліцею №16 Чернігівської міської ради та Козелецької гімназії №1.

    

Програма семінару-тренінгу передбачала 16 годин занять і була реалізована протягом – 1, 6, 7 та 8 грудня. Семінарські заняття були орієнтовані на те, щоб слухачі отримали основи знань для майбутнього викладання медіаосвіти і медіаграмотності.

Педагогами-тренерами: завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання, канд. пед. наук, доцент Олександр Мокрогуз, співавтор трьох посібників з медіаосвіти та медіаграмотності, доцент цієї ж кафедри, кандидат історичних наук Михайло Коропатник (учасник Першої літньої школи з медіаосвіти АУП (2011), старший викладач кафедри психології Олена Аніщенко та учитель історії вищої категорії Чернігівського інформаційно-технологічного ліцею №16 Ірина Ігнатова (учасниця Четвертої літньої школи з медіаосвіти АУП). 

   

Учасники дізнавалися про: «Медіаосвіту в сучасній педагогічній парадигмі», «Основні методологічні підходи до викладання медіаосвіти», «Медіаосвітні теорії та практика їх застосування у навчально-виховному процесі», «Особливості медіаосвіти в умовах «гібридної війни» Росії проти України», «Практичні моделі уроків з медіаграмотності», «Застосування елементів медіаосвіти на уроках», «Психологічний вплив медіа на свідомість особистості» тощо.

Нагадаємо, що за ініціативи кафедри на курсах перепідготовки учителів для слухачів уже декілька років поспіль читається спецкурс «Медійна та інформаційна грамотність». Тому сьогодні, практично у кожному населеному пункті Чернігівщини є декілька фахівців із відповідними сертифікатами, які здатні включитися у процес викладання медіаосвітніх предметів.

Наступний крок медіаосвітніх ентузіастів – двотижневі курси підвищення кваліфікації з напряму «Медіаосвіта та медіаграмотність». Вони налаштовані оптимістично після семінару: педагогічна спільнота прагне освоювати якісно нові медіаосвітні технології у навчально-виховному процесі.

         Всі учасники курсів отримали посібники АУП та сертифікати про участь.  

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram