info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

«Я сьогодні зрозуміла, що медіаграмотність – обов’язкова умова високого рівня життєдіяльності» — мініпроєкти від АУП тривають

09.08.2023  

08 серпня 2023 року у фокусі проєкту «Інформаційна стійкість державних службовців», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Медійною програмою в Україні, відбувся одноденний тренінг для 25-ти державних службовців.

Маніпулятивний контент та дезінформація надто поширені в сучасному інформаційному просторі. Саме тому навички інфомедійної грамотності є життєво-важливими для кожного громадянина, для представників влади та посадових осіб в тому числі.

Атмосферу на початку заходу можна назвати сумішшю незрозумілості та обережності з боку учасників. Адже статусність посадових осіб, заважала декому з них стати повноцінним учасником заходу. Але по ходу тренінгу, помітною було зацікавленість учасників та інтерес знайти відповіді на питання, що цікавили кожного щодо медіаграмотності.

Так, учасниками позитивно була сприйнята ідея ухвалити контракт. Особливо гостре обговорення у загальному колі викликала тема «Власники медіа», а вправи «Інструкція», «Телефакс», «Сніжинка», «Трансформуємо новину», «Мова ворожнечі», «М'ясо кенгуру», «Я – медіаграмотний» та ін. допомогли на практиці розібратися з важливими питаннями інфомедійної грамотності та впливу.

Бурхливим і навіть суперечливим було питання стереотипів та мови ворожнечі. Вправа «Здаю кімнату», дала можливість кожному зробити конкретні висновки щодо ролі стереотипів та їх наслідків.

 Висловлюючи свої думки у «Колі вражень» майже кожен учасник відмітив актуальність та важливість теми тренінгу, а головне його практико-орієнтованість.

Тренінг був досить динамічним, інформативним та насиченим! Структура тренінгу була сформована так, що після кожного теоретичного блоку учасники виконували практичне завдання та робили висновки.

З метою сприяти держслужбовцям тримати інформаційний фронт та розбудовувати інформаційну стійкість України, учасникам тренінгу було презентовано «Пам’ятку» та сайт з медіаграмотності.

На завершення тренінгу, Наталія Усенко підсумувала: «Я сьогодні зрозуміла, що медіаграмотність – обов’язкова умова високого рівня життєдіяльності, яка 24 години на добу має бути у тонусі та повсякчас удосконалюватись!».

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram