Конкурсна робота відеоробота “Чи знаєш ти, що таке маніпуляція?” може бути використана під час уроків медіаграмотності, виховних годин, годин спілкувань, як в очному так і під час онлайн навчання тощо… Воно може бути надіслане в учнівські та батьківські спільноти, і таким чином слугуватиме інструкцією з медіаграмотності.
Робота є учасницею конкурсу «Моя школа – медіаграмотна».
Авторка: Тодорович Алла Ярославівна, педагог-організатор Піддубцівського ліцею Підгайцівської сільської ради Луцького району Волинської області.
Мета роботи:
- Надати учням знання про поняття «медіа-маніпуляція», природу та походження маніпулятивного контенту.
- Ознайомити з поняттям «інформаційна бульбашка».
- Навчити учнів механізмам захисту від медійних маніпуляцій.
- Формувати медіаграмотну дитину, яка розуміє сутність інформаційного потоку, та усвідомлює, що постійно перебуває під інформаційним впливом, знає, яу захиститись від інформаційних маніпуляцій.
Актуальність роботи:
У ХХІ столітті людство знаходиться під впливом медіа, потоків інформації, які кожен з нас щоденно отримує, не усвідомлює, і не завжди опрацьовує, так як слід. Учні щодня користуються мобільними телефонами, гаджетами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншою цифровою технікою. Вони є найбільш вразливою категорією у цифровому світі. Важливо, знайомити дітей з небезпеками, які можуть нести цифрові технології, навчати, що саме потрібно знати для того, щоб користування новітніми технологіями було корисним.