info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Відбулася Третя Медіалабораторія для студентів-журналістів України

24.04.2018  

18-21 квітня 2018 року в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка відбулася Третя Медіалабораторія для студентів-журналістів. 

Організатором виступила Академія української преси в партнерстві з Міністерством освіти і науки України за підтримки Програми У-Медіа Інтерньюс-Нетворк та Deutsche Welle Academie.

Протягом навчання студенти-журналісти дізналися про стандарти роботи радіо, пресової, телевізійної та інтернет журналістики. Навчання пройшло під керівництвом провідних фахівців: Володимира Різуна, Андрія Юричка, Людмили Федорчук та Інни Гадзинської.

Андрій Юричко

Перший день роботи розпочав медіатренер, журналіст, викладач Інституту журналістики КНУ імені Т. Шевченка Андрій Юричко. Медіаексперт працював із учасниками по блоку періодичної преси, акцентувавши увагу на основах жанрологіі: «Репортаж починається з місця. В основі репортажу має бути історія. Обов’язковим елементом є зачин, що привертає увагу. Необхідними елементами репортажу є: часовий відрізок, вибір учасника та героя, розташування фактажу, визначення ключових епізодів, деталі, авторські враження».

Студенти-журналісти, поділилася враженнями та очікуваннями щодо Третьої Медіалабораторіі. Студентка Одеського національного політехнічного університету Вікторія Дромашко зауважила: «Багато емоцій та знайомств. Якісний і захоплюючий потік медіаінформації. Мої очікування цілком підтвердилися, навіть більше, ніж я уявляла. Порівняно з тими знаннями, які я мала – це просто небо і земля».

Людмила Федорчук

Телевізійній журналістиці учасників Медіалабораторії навчала практикуючий журналіст, автор інформаційно-аналітичних програм на телеканалі «Київ», викладач кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики КНУ імені Т. Шевченка Людмила Федорчук. Журналіст поділилася власними законами телебачення, які сформувала як практик: «Перше — немає відео – немає телебачення. Друге – слово не повторює відео. Третє – телебачення – це колективна справа. Пам’ятаєте, телебачення – це картинка+звук».

Директор Інституту журналістики Володимир Різун

Студент Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Марчук Валентин повідомив: «Враження позитивні. Спікери цікаво та зрозуміло розповідали. Добре, що тренінг безкоштовний і є можливість отримати нові знання. Завчасне інформування та можливість ознайомитися з програмою заходу зазделегідь – є великою перевагою та плюсом».

Редактор, медіатренер, менеджер з комунікацій Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Інна Гадзинська

Проведення цього заходу, а також весь проект з впровадження медіаграмотності в Україні мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюс.

Академія Deutsche Welle є провідною організацією Німеччини для розвитку міжнародних засобів масової інформації. Консультанти і тренери підтримують вільні і незалежні медіа з 1965 року. Організація пропонує міжкультурні та професійні навчальні семінари, програми і стажування для майбутніх журналістів. DW Академія також розробила магістерську програму «Міжнародні Медіа Студії», яка поєднує у собі навчання з розвитку ЗМІ, управління медіа, журналістики та комунікації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram