info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вебінар «Креативні можливості медіаграмотності: навчальний та розважальний потенціал дитячих коміксів»

29.12.2022  
Ми думаємо, що діти вчаться на успіхах і помилках персонажів коміксів, набувають досвіду, який допоможе їм знаходити вірні рішення в реальному житті, а також отримують знання з різних шкільних дисциплін.
Вебінар «Креативні можливості медіаграмотності: навчальний та розважальний потенціал дитячих коміксів» (організатори – Академія української преси спільно з Харківською академією неперервної освіти), який мав відбутися 21 грудня онлайн, через відсутність в організаторів енергопостачання було проведено в дистанційному режимі.
113 слухачів отримали матеріали, презентації та відеозаписи виступів спікерок, а саме: «Освітній потенціал коміксів» від Галини ДЕГТЯРЬОВОЇ, завідувачки кафедри методики навчання мов і літератури Харківської академії неперервної освіти, докторки педагогічних наук, та «Читаємо медіаосвітні комікси разом» від Оксани Волошенюк, менеджерки медіаосвітніх програм АУП.
Пані Галина поділилася схемою аналізу коміксу:
– Уважно розгляньте комікс. Зверніть увагу на зміст, форми, кольори, текстури, положення людей та / або предметів тощо. Про що він?
– На чому автор хотів акцентувати увагу?
– Чи складний у сприйнятті цей комікс?
– Звернути увагу, які фігури, об’єкти винесені на передній план і що віднесено на задній план.
– Проаналізувати, які фігури і об’єкти зображені великими і маленькими і чому.
– Які прийоми (технічні, змістові) застосовано? Чому саме їх? (Яке зображення? Як опрацьовано? Що прибрано? Що посилено?)
І це лише початок… Більше можна дізнатися та послухати тут:
Відеозвернення Оксани Волошенюк до учасників вебінару «Креативні можливості медіаграмотності: навчальний та розважальний потенціал дитячих коміксів»
Відеовиступ Оксани Волошенюк про освітні комікси від АУП
Відеовиступ Галина Дегтярьова "Освітній потенціал коміксів"
Презентації спікерок у форматі pdf:
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram