info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

У Сумах презентували дитячу газету, створену школярами

11 серпня 2015 року презентували першу міську дитячу газету «Твої Суми», авторами якої стали учні 8–11 класів, учасники Дитячої літньої школи журналістики. Організаторами заходу виступили ГО «Молодіжна медіа-спілка (ММС)», Агенція промоції Суми та Сумський Палац дітей та юнацтва за підтримки NED. Протягом тижня школярі вивчали основи журналістики, спілкувалися з професійними сумськими журналістами, брали інтерв’ю, працювали з документами, робили опитування, писали власні матеріали та розбиралися з програмами для верстки та дизайну, щоб подарувати сумчанам газету власного виробництва.

«Ми намагалися створити для дітей трохи екстремальні умови, для того, щоб вони зрозуміли, як насправді влаштована журналістика, − говорить  організатор і тренер школи, голова ГО «Молодіжна медіа-спілка (ММС)» Марина Осюхіна, − у вівторок кожен отримав своє завдання, у середу – взяв інтерв’ю чи провів опитування, попрацював з іншими джерелами, у той же день написав матеріал, а в четвер учасники школи вже зверстали газету. Ту саму, яку ми сьогодні презентуємо».

Освоєння мистецтва інтерв’ю

Назву «Твої Суми» й підзаголовок «у 360 життя тільки починається» придумали самі діти. Оскільки газета присвячена здебільшого сумській молоді, назву було обрано неформальну й легку. Не змогли оминути увагою й ювілей міста, однак школярі впевнені, що не зважаючи на визначну дату, усе найкраще в житті міста ще попереду.

«Кожен день школи відрізнявся від попереднього програмою та емоціями. Це і хвилювання, й переживання, й велика насолода після того, як ти закінчив свій матеріал, і відповідальність за фінальний результат, − ділиться учасниця школи Яна Метенко, − проект − це найяскравіша подія мого літа, і я впевнена, що кожен з учасників зі мною погодиться».

Так проходили заняття з місцевими професіоналами сфери журналістика

Створення газети – не основна мета Дитячої літньої школи журналістики. Організатори наголошують, що надзвичайно важливими є медіаосвітня та профорієнтаційна функції школи, що сприяють кращому розумінню медіа, дають дітям основні знання та навички роботи з інформацією, уміння відділяти факти від коментарів, правду від брехні.

«Знання, отримані в школі журналістики, були надзвичайно корисними, − наголошує один з учасників ДЛШЖ Юрій Губар, − я навчився спілкуватися з незнайомими людьми, дізнався, як треба перевіряти інформацію, а також про стандарти в журналістиці, яких варто дотримуватися кожному професіоналові. Після навчання я зрозумів, що робота журналіста – дуже цікава, але складна та відповідальна».

Екскурсія до типографії "Папірус"  

Учасники та організатори зазначають, що мають ідеї ще на багато випусків газети і впевнені, що місту дуже потрібне видання, створене дітьми для дітей. Відкритим є лише питання фінансування, що є наразі єдиною перепоною для подальшого випуску «Твоїх Сум».

Загалом учасники Дитячої школи журналістики говорять, що надзвичайно цінним для них було спілкування одне з одним, адже всіх їх об’єднують спільні інтереси, мрії, захоплення й цілі. Подорож безмежним світом журналістики діти продовжать восени у межах роботи гуртка журналістики  Сумського Палацу дітей та юнацтва.

Погортати газету можна за посиланням>>>

Фото п’ятиденної школи>>> 

Коментарі учасників>>>

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram