info@aup.com.ua
+380 67 372 2733
Предмети: Громадянська освіта, Гурток, Історія, Мистецтво, Українська література
Застосування: На уроці, Поза уроком, Поза школою
Вік/клас: Навчання впродовж життя
Методи: Аналіз медіатекстів, Індивідуальна робота, Критичне мисленння, Мозговий штурм, Фронтальна робота
Теми медіаграмотності: Інфобезпека, Критичне мислення, Медіаспоживання (психологія сприйняття медіа), Новинна грамотність, Пошук і збір інформації

ПІБ автора(ки) *: Іванчук Галина Василівна

Повна назва закладу/установи/організації, в якій Ви працюєте*: Чернівецький філософсько-правовий ліцей №2 Чернівецької міської ради

Ваша посада*: учителька української мови і літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи

Короткий опис вправи, анотація*: Учні мають переглянути відео, перейшовши за покликанням: https://edpuzzle.com/media/642352ca00e2ae42d2e556f1 і відповісти на тестові запитання. Цей інтерактивний відеоматеріал створено самостійно в EDpuzzle (https://edpuzzle.com — безкоштовний сервіс, з допомогою якого за короткий час можна підготувати потрібні навчальні матеріали на основі доступних відеороликів). 

Мета вправи/заняття*: урізноманітнити  форми роботи на уроці, навчити добувати знання на основі різних інформаційних джерел, сприяти розвитку критичного мислення учнів, виховувати кращі моральні якості учнів.

Необхідне обладнання/матеріали*: підручник, телефон, планшет або інший гаджет, доступ до інтернету.

Детальний опис вправи/уроку*: учні спочатку опрацьовують біографію письменника за підручником (випереджувальне домашнє завдання), потім переглядають відеоролик, відповідаючи на  запитання, що час від часу з’являються під час перегляду»: https://edpuzzle.com/media/642352ca00e2ae42d2e556f1. Кожна правильна відповідь – 1 бал. Кількість запитань 12. Час на виконання – 10 хвилин.

Очікувані результати*: робота з відеоматеріалами має багато переваг: це ігрові елементи під час навчання, інтерактив, підвищення технологічної грамотності учнів, забезпечення комунікативно-діяльнісного та індивідуального підходів до навчання. У сервісі EDpuzzle можна працювати не лише на персональному комп’ютері, а й на будь-якому девайсі.

Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи*: Учень бачить власний результат одразу після проходження тесту, доступний також самоаналіз допущених помилок. Час виконання завдання залежить від тривалості обраного для навчання відеоматеріалу. 

Використані джерела*:

1.  Онлайн-сервіс: https://edpuzzle.com

2. Шкільний підручник:  https://shkola.in.ua/2261-ukrainska-mova-11-klas-avramenko-2019.html

magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram