info@aup.com.ua
+380 67 372 2733
Предмети: Я досліджую світ
Застосування: На уроці
Вік/клас: 2 клас
Методи: Аналіз медіатекстів, Групова робота, Ігрова діяльність, Індивідуальна робота, Мозговий штурм, Фронтальна робота
Теми медіаграмотності: Відеоігри, Новинна грамотність, Пошук і збір інформації
П.І.Б. автора: Колеснік Тетяна Іванівна
Короткий опис вправи, анотація:

мета:

навчальна: ознайомити учнів з історією лічби, першими обчислювальними пристроями; навчити розрізняти найпростіші пристрої для лічби, механічні та електронні машини.

розвивальна: розвивати пам’ять, пізнавальні здібності, логічне мислення учнів;

виховна: виховувати зацікавленість до історії виникнення обчислювальної техніки.

Обладнання: Програмне забезпечення: комп’ютерна програма GCompris; презентація «Перші обчислювальні машини». MasterTool-Author.


Мета вправи/заняття:

Вимоги до учнів: знати назву перших обчислювальних машин та їх можливості.


Необхідне обладнання/матеріали:

Урок розроблений в програмі MasterTool-Author

https://drive.google.com/file/d/1RrinRvHaE3qyO5oTepwl2xP_obJNapBF/view?usp=sharing


  1. Організаційний етап (1хв.)
  2. Актуалізація набутих раніше знань (3 хв.)
  3. Розминка (4 хв.)
  4. Мотивація навчального матеріалу (1 хв.)
  5. Оголошення теми уроку (1 хв.)
  6. Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
  7. Фізкультхвилинка (1 хв.)
  8. Закріплення знань і навичок(6 хв.)
  9. Виконання вправи для зняття стомлення очей і м’язів (2 хв.)
  10. Робота за комп’ютером (8 хв.)
  11. Домашнє завдання (1 хв.)
  12. Підсумки уроку (рефлексія) (2 хв.)
Очікувані результати:

Знати назву перших обчислювальних машин та їх можливості.  Ознайомити учнів з історією лічби, першими обчислювальними пристроями; навчити розрізняти найпростіші пристрої для лічби, механічні та електронні машини. Розвивати пам’ять, пізнавальні здібності, логічне мислення учнів;  виховувати зацікавленість до історії виникнення обчислювальної техніки.


Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи:

Підсумки  уроку (рефлексія) (2 хв.)

На уроці ми гарно працювали, старались,

Про історію комп’ютера  дізнались.

Тож заняття це пройшло не марно,

Будемо навчатись старанно і гарно.

Всі дружні й активні були увесь час.

Хороші оцінки чекають на вас.

 А тепер ми розкажемо про що ми дізналися на цьому уроці.

Учні розповідають :                                                            

Сьогодні на уроці я :

  • Навчився (лася)
  • Дізнався (лася)
  • Було цікаво
  • Було важко
  • Мене здивувало
  • Мені захотілося

Діти висловлюють свої враження від уроку і малюють у робочому зошиті біля назви уроку відповідний смайлик.

 


Використані джерела:

Підручник та зошит Інформатика 2 клас


    magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram