info@aup.com.ua
+380 67 372 2733
Предмети: Історія
Застосування: На уроці
Вік/клас: 6 клас, 7 клас, 8 клас, Навчання впродовж життя
Методи: Аналіз медіатекстів, Критичне мисленння
Теми медіаграмотності: Критичне мислення, Медіаспоживання (психологія сприйняття медіа)
П.І.Б. автора: Гриневич Юлія Ігорівна
Короткий опис вправи, анотація:

Медіаграмотність — сукупність знань, навичок та умінь, що дозволяють людям аналізувати, критично оцінювати і створювати різноманітні повідомлення для різних типів медіа. Окрім того, медіаграмотність передбачає вміння розуміти й аналізувати, як медіа функціонують у суспільстві та який вплив вони мають.


Мета вправи/заняття:

Навчитись критично оцінювати інформацію з різних джерел на уроках історії.


Необхідне обладнання/матеріали:

http://media-iq.tilda.ws/medialiteracy


Медіаграмотність важливий аспект сучасного суспільства. На уроках історії ми вивчаємо багато різної інформації, які потрібно запам'ятати. Проте не вся інформація з джерел може бути достовірною. Потрібно аналізувати та критично оцінювати її. 

Існують різні сайти на історичні теми. Наше завдання розрізняти фейки від правди. З цим допоможе медіаграмотність. 

«Стати медіаграмотним» – не означає пройти якісь курси, вивчитися, отримати сертифікат, і на цьому все. Медіаграмотність – це практичний навик, риса стилю життя.

Медіаграмотна людина, якщо бачить сумнівну інформацію, намагається її перевірити. Це людина, яка не просто пливе за інформаційною течією, а критично сприймає цей потік. Інформація уже позбавлена ореолу святості чи таємничості, як це було у радянський період, коли відомостей бракувало. Зараз повідомлень та новин – надлишок. Контент творить кожен, хто хоче його творити. Інформації стало багато, тому гостро постала проблема її аналізу та критичного сприйняття, щоб відсіяти неправду.

Очікувані результати:

Вміння учнів критично оцінювати та аналізувати інформацію з медіа.


Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи:

Навички та вміння


Використані джерела:

http://media-iq.tilda.ws/medialiteracy


    magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram