Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського взяв участь у Шостому Всеукраїнському конкурсі на кращу науково-методичну розробку в системі післядипломної педагогічної освіти, який триватиме до 1 червня 2014 року підготувавши спецкурс для слухачів курсів підвищення кваліфікації "Медійна та інформаційна грамотність".
Автори: Олександр Мокрогуз, завідувач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К. Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук; Михайло Коропатник, доцент кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К. Д. Ушинського, кандидат історичних наук; Володимир Сизих, старший викладач кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К. Д. Ушинського, випускники Літніх шкіл з медіаосвіти Академії Української преси та Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.
Спецкурс «Медійна та інформаційна грамотність» розроблений на основі інтеграції теоретичних, методологічних та практичних засад медіаосвіти, розрахований на слухачів курсів підвищення кваліфікації учителів інститутів післядипломної педагогічної освіти. Автори спецкурсу ставлять за мету допомогти учителям організувати викладання медіаосвіти, зосередивши їх увагу на аналізі сучасного стану комунікативного простору, питаннях функціонування інформаційного середовища, місця в ньому людини, головних термінах та завданнях, що вирішуються в процесі викладання предмета: сформувати інформаційну культуру та підготувати людину до життя в інформаційному суспільстві, що передбачає наявність медіаімунітету, критичного мислення, здатності до медіатворчості. Запровадження спецкурсу у повному обсязі дасть можливість, за наявності професійних підходів, забезпечити підготовку дітей і молоді до ефективної взаємодії із системою медіа, використання інформаційного поля для формування позитивних соціальних, моральних, художніх, інтелектуальних цінностей та інтересів.
Курс розрахований на 66 годин: лекції (в т. ч. лекції-презентації) – 38 год., семінари – 20 год., практичні заняття – 6 год., залік – 2 год. Всього – 66 год. Загальний обсяг матеріалів курсу 255 сторінок і містить повну розробку лекцій, семінарів і практичних занять, а також 6 презентацій (формат ppt).