info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

«Сьогодні правда та факти НЕ керують світом» — відомий журналіст Тім Себастіан ексклюзивно поспілкувався з аудиторією АУП

29.05.2023  

Пропаганда та брехня – це порядок денний дня кожного українця. Ситуація з фейковими повідомленнями стала критичною для розумів громадян після повномасштабного вторгнення. Щодня недостовірна інформація бентежить, маніпулює свідомістю, уражає емоційний стан та сочиться з більшості медіамайданчиків, як бути? 

Академія української преси добре знає стандарти журналістики і апелює до плюралізму поглядів. І тому, під час нашої чергової зустрічі 25 травня 2023 року на онлайн-мості «Чужого навчаємося і свого не цураємося» ми запропонували учасникам почути майстра, який під час своєї роботи домагається виключно правдивих повідомлень — це Тім Себастіан. 

Модерувала захід Тетяна Іванова медіаекспертка АУП докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету. 

Що відповів британський журналіст на одне із бентежних питань: як українцям протистояти російським наративам? 

Тім Себастіан відзначив ключове, — що від пропаганди неможливо ізолюватися. Щоб убезпечити себе від недостовірних інформаційних вкидів, важливо самостійно проводити дослідження відкритими джерелами, тобто займатися фактчекінгом. 

«Ми живемо в постправді. Інтернет — це машина пропаганди, дуже сильний інструмент. І як з нею боротися глобально, поки немає рішення. Раджу не приймати нічиїх версій, хіба що вони підтверджуються багатьма джерелами. Особливо, якщо це стосується уряду, неважливо якої країни. Навчіться виловлювати неправдиві висловлювання посадових осіб, сумнівайтеся у почутому. Важливо знаходити і показувати, де посадовець відхилився від правди або не стримав обіцянки. Ще дивіться на тих людей, які цього посадовця підтримали», — зауважив журналіст.

Професійне середовище Тіма Себастіана — це hardtalk (жорстка розмова) зі своїми інтерв’юерами. Тетяна Іванова поставила питання, чому саме цей напрямок став для Тіма успішним? 

«Я озвучую звинувачення і прошу гостя відповісти публічно. Це те, що знаходиться в основі hardtalk. Суть у тому, що можливо це змінить його недобросовісну поведінку на благо суспільства. Ми — журналісти, представляємо громадську думку. Висуваємо скарги до тих, хто займає державні посади. Ми дивимося на те, що у посадовців не виходить. І дістаємо пояснення тому, що пішло не так. Чим точніше ми вкажемо на те, що не втілилося з обіцяного, тим конкретніше ми отримаємо відповідь», — сказав Тім Себастіан. 

Радимо скористатися такою можливістю, адже Тім дав відповіді на багато питань у розрізі медіа. Наостанок журналіст відзначив, що справедливість обов’язково буде діяти і від імені багатьох колег побажав українцям миру та вміння триматися за правду!  

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram