info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Семінар «Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі» відбувся у Харкові

01.06.2018  

30-31 травня 2018 року відбувся семінар «Критичне мислення та медіаграмотність в початковій школі». Захід організований Академією української преси в партнерстві з Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти МОН України на базі Харківської академії неперервної освіти за підтримки програми У-Медіа Інтерньюс-Нетворк.

Захід був спрямований на вчителів закладів загальної середньої освіти Харківської області, які пілотують новий Стандарт початкової освіти або набирають перший клас у 2018/2019 н.р. Також серед них були 9 педагогів-тренерів нової української школи.

Голова ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», медіапедагог, тренер з медіаграмотності Валентина Потапова, під час тренінгу ознайомила учасників з базовими методиками критичного мислення.

Про методику викладання медіаосвіти та формування медіаграмотності в початковій школі говорили на практикумі разом із завідувачем кафедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» доктором педагогічних наук, регіональним координатор впровадження медіаосвіти в навчальні заклади Харківської області Галиною Дегтярьовою.

Учитель початкових класів Харківської гімназії № 46 ім. М.В. Ломоносова, випускниця 8-ї Літньої школи АУП медіаосвіти і медіаграмотності, Олена Шкребець провела майстер-клас за темою «Медіанавчання в початковій школі: з досвіду роботи».

Учасниці семінару, вчителі початкових класів Ізюмської гімназії №1 Юлія Волкова та Тетяна Нич, надали кілька порад на завершення:

  • Хто володіє інформацією, той володіє світом.
  • Хто  вміє використовувати інформацію – маніпулює світом.
  • Будьте обережні і з «володарями» і з «маніпуляторами».

Матеріали семінару >>>

Проведення цього заходу, а також весь проект з впровадження медіаграмотності в країні мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюс.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram