info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Ролик "Споживай відповідально і це не про їжу. Протидія фейкам та маніпуляціям"

Конкурсна робота ролик "Споживай відповідально і це не про їжу. Протидія фейкам та маніпуляціям"  є учасницею конкурсу «Моя школа – медіаграмотна».

Авторки: Лукачова Галина Григорівна, керівник гуртка "Юні журналісти" Помічнянського Центру дитячої та юнацької творчості, Анна Лісовенко та Алєся Буд-Гусаїм, вихованки гуртка "Юні журналісти" Помічнянського Центру дитячої та юнацької творчості.

Актуальність:

Сьогодні надважливо бути медіаграмотним! Як я говорю своїм вихованцям, ваша сторінка у соцмережах – це ваше обличчя! Тому перед тим, як написати чи поширити якусь інформацію, не полініться і знайдіть першоджерело. Адже медіагігієна на сьогодні , як і особиста,  має визначальне значення. Вміння аналізувати, критично оцінювати і фільтрувати інформацію, знати механізми впливу на свідомість людей, мати уяву про вплив медіа на сучасні процеси – це навички, які необхідні у сучасному інформаційному світі.

Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.

Щодня ми споживаємо гігабайти інформації, ми не мислимо свого життя без телефону, який став головним джерелом обміну думками. Наш ранок починається з перегляду соцмереж, з яких ми черпаємо інформацію, ділимося нею зі своїми друзями.

Дуже прикро, коли фейкову інформацію постять люди, на яких рівняється громада. Так було у нашому випадку, коли голова громади постійно розміщував на своїй сторінці у соцмережі маніпулятивну фейкову інформацію. Це стало поштовхом до запису і розповсюдження цього ролика у нашому інформаційному просторі. Цією роботою ми хотіли звернути увагу на механізми розповсюдження і створення неправдивої інформації, її вплив на людей. Наголосити на важливості бути медіаграмотним у сучасному світі і бути захищеним від шкідливого впливу неправдивої і маніпулятивної інформації. Будемо раді, якщо наш ролик принесе користь!

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram