info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Реєстрація до участі у тренінговому проєкті «Протидія дезінформації в контексті російсько-української війни як інструмент подолання розриву довіри». Офлайн!

07.08.2023  

Наскільки ми в змозі дати об'єктивну оцінку новинам? Наскільки наше розуміння подій відповідає дійсності? Чому так складно розмовляти з людиною, яка має інші погляди, навіть якщо наводимо вагомі факти та чіткі аргументи?

Зараз ці питання є особливо актуальними адже, здається, зачинившись у власних соцмережах та новинних стрічках, люди схильні сформувати власну «правду», відмічаючи все, що їй не відповідає, як пропаганду та фейкову інформацію. Або ж навпаки — сприймати усе почуте за «чисту монету». 

Але чому так? Звідки ми маємо схильність приймати тільки те, що підтверджує нашу точку зору? Чому емоційні новини позбавляють нас здатності мислити критично? Чи можна і чи потрібно з цим боротися? Існує взагалі об'єктивність — чи саме це поняття вже стало маніпуляцією?

Академія української преси (АУП) оголошує набір для спеціалістів, які бажають підвищити свій рівень обізнаності в напрямку інфомедійної грамотності та передати отриманий досвід своїй аудиторії. 

Який алгоритм дій у проєкті? 

  • Ми організовуємо 5 тренінгів. На кожен з них запрошуємо 20 учасників. 
  • Учасники проходять обов’язкове триденне навчання.
  • Отримують сертифікат, який підтверджує здобуті знання.
  • Після навчання учасники зобов’язуються поділитися отриманими знаннями та навичками шляхом проведення власних тренінгів (щонайменше для 30 осіб) та відзвітувати про проведену роботу до 3 грудня 2023 року — це  є обов’язковою умовою участі.
  • Після надання звітності учасники отримають грошову винагороду за виконану роботу. 

Дати тренінгів у Києві: 

  • 28-30 серпня;
  • 5-7 вересня;
  • 12-14 вересня;
  • 19-21 вересня;
  • 26-28 вересня.

Ви можете вибрати зручну для вас дату і взяти участь лише в одному триденному заході. За тиждень до початку кожного з тренінгів, якщо ви пройдете конкурсний відбір, ми надішлемо запрошення з детальною інформацією. Кількість місць до участі — 100. 

Заповнити форму реєстрації тут: https://forms.gle/NaM2yxSSxrQi8PaaA 

Як працюють новини, пишуться повідомлення та відбуваються інформаційні маніпуляції знають наші експерти:

Тетяна Іванова, медіаекспертка, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету.

Сергій Штурхецький, медіатренер, журналіст, голова Незалежної Медіа-Профспілки України. 

Андрій Юричко, медіатренер, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Важливо (!) Участь у заході є безкоштовною. Усі витрати покривають організатори: проїзд, проживання та харчування учасників на період навчання. 

Якщо ви знаєте стандарти, алгоритми піару, механізми пропаганди, розумієте, де недостовірність і викривлення — обманути вас складно, недоцільно, а інколи і зовсім — неможливо! Зрозумівши структуру та механізми маніпуляцій, ви зможете швидко розпізнавати їх у поведінці та мовленні людей та відстоювати своє, і головне — навчити цьому інших. 

Найактивніших чекаємо у Києві!

У втіленні тренінгового проєкту партнером АУП став — Центр медіа- та цифрової грамотності Інституту медіа- та комунікаційних студій Вільного університету Берліна (Німеччина). 

* Центр медіа- та цифрової грамотності (CeMIL) при Вільному університеті Берліна є частиною Інституту медіа- та комунікаційних студій та володіє найсучаснішою експертизою в галузі медіаграмотності. Має багаторічний досвід проведення тренінгів і досліджень з журналістами та науковцями з питань комунікації зі східноєвропейських країн. Він також успішно керував іншими проектами в рамках попередніх раундів Східноєвропейських програм партнерства.

Контактна особа: Юлія Рицик, асистентка проєктів Академії української преси, info@aup.com.ua, (067) 372-27-33. 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram