info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Психологічне «укриття». АУП допомагає практикуючим журналістам

26.11.2023  

Робота журналістів на війні — це ризик, обумовлений небажанням залишатися осторонь від конфлікту. Їхні очі бачать жахи війни, а руки пишуть матеріали, обробляючи отриману інформацію в голові кілька разів, проживаючи текст. Це складно фізично, і ще важче морально. 

24-25 листопада 2023 у Києві відбувся тренінг, де АУП надала журналістам практичні вправи, які можуть допомогти розслабитись і відпочити. Адже втома за роки війни тільки накопичується, а стрес та тривожні думки стали частиною українського життя.  

«У розслабленому тілі стрес і тривога не живуть», — переконана тренерка заходу Анастасія Білозор, практикуюча психологиня, консультантка в методі позитивної психотерапії та арттерапії. Має досвід роботи з військовими, а також з цивільними в прифронтових містах і на деокупованих територіях.

«Важливо, щоб журналісти не лише знали як вижити фізично, а й навчилися виживати психологічно. Тому на тренінгу ми навчали журналістів збирати «аптечку» психологічної самодопомоги. Щоб робочий інструмент журналістів, мозок і психіка — залишався в робочому стані», — вважає експертка. 

Серед журналістів найбільш частими запитами є: як витримувати емоції людей, з якими спілкуєшся, як попередити чи боротися з вигоранням, де брати сили, коли їх вже немає. 

Наталія Умеренкова, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня, психотерапевтка, спеціалістка по роботі з військовими та членами їхніх сімей, членкиня Асоціації EMDR в Україні — фахового об’єднання зі спеціальної травмотерапії, переконана, що: «Журналісти в умовах війни є першою лінією, яка контактує з травмуючою інформацією. І завжди є ризик, що частина цієї інформації вразить і самого спеціаліста»

Пані Наталія також пояснила: «Якщо читачі можуть обирати, читати чи не читати такий матеріал, то журналіст такої розкоші не має. І так з дня в день. До специфіки роботи додається ще власний досвід війни. Разом це має вплив на нервову систему і на стан здоров’я. В цих обставинах знайти час, сили і можливості на паузи і відновлення. Тому коли організовуються заходи, які дають змогу відновити сили, переключитися, дізнатися інструменти щоденної самотурботи — це для журналістів дуже велика підтримка». 

Від учасників тренінгу ми отримали фідбек про те, наскільки цінною для них була ця програма відновлення «Тренінги з психологічної підтримки журналістів». Хтось нарешті виспався, хтось відчув розслаблення вперше за кілька місяців, хтось отримав усвідомлення, як може себе підтримувати далі. До заходу долучився 21 журналіст.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram