info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Навчальний модуль з медіаосвіти для бібліотекарів

Академія української преси за підтримки програми "Бібліоміст" підготувала посібник з медіаосвіти для працівників бібліотек, який на думку АУП стане в нагоді і медіапедагогам, і медіаспоживачам.
 
Автори: Людмила Гуменюк (розділ 1, розділ 2 (портал monda.eu, переклад та адаптація Л.Гуменюк), Валентина Потапова (розділ 3). 
Редагування:
Наукове редагування: Валерій Іванов, Оксана Волошенюк 
Літературне редагування Олександр Телемко
Технічне редагування Юлія Гуза
"На нашу думку, сьогодні медіаграмотность – життєво необхідна навичка в контексті російської інформаційної агресії. Інформаційно-пропагандистська війна Росії проти України вже внесла істотні зміни до мотивації та змісту медіаосвіти. З фокусом на формування навичок критичного мислення та імунітету до маніпуляцій громадською свідомістю та пропаганди. І, головне, ми всі розуміємо, що сьогодні медіаосвіта не може залишатися лише в рамках середньої освіти чи позиціонуватись як один з багатьох складників компетентності педагога. Нині до медіаосвіти мають отримати доступ громади та спільноти, першочергово ті, які є цільовою аудиторією для пропаганди антидемократичних цінностей.
Українське суспільство потребує розширення доступу до навичок формування медійної та інформаційної грамотності в умовах пропагандистсько-психологічних війн. Бібліотеки є тими установами, які мають всі можливості для того щоб долучитись до формування медіаграмотного споживача і, таким чином, сформувати і для себе нову компетентність та новий імідж для аудиторії"

Цитата взята з посібника для бібліотекарів "Практична медіаграмотність"

Видано за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), програми "Бібліоміст".
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram