info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

На тренінгу з майстерності інтерв’ю від студентів УКУ сьогодні гості зі Львова, Тернополя, Полтави та КиєваНа тренінгу з майстерності інтерв’ю від студентів УКУ сьогодні гості зі Львова, Тернополя, Полтави та Києва

20.01.2015  

17 та 18 січня 2015 року в рамках роботи молодіжної редакції газети «Твій вибір #FreedomUkraine» яка організована МБФ "Академія української преси" за підтримки MYMEDIA, відбувся тренінг-семінар з написання інтерв’ю, який провели студенти Школи журналістики Українського католицького університету та журналістка KyivPost Дарина Шевченко.

Сімнадцятий день січня в редакції газети «Твій вибір #FreedomUkraine», яка діє в музеї Івана Гончара, учні та студенти зі Львова, Тернополя, Полтави і Києва спільно з магістрами-журналістами Українського католицького університету присвятили вивченню основних аспектів творення інтерв’ю.

… щоб знати, що вами не маніпулюють

На запитання «Чи потрібно готуватися до інтерв’ю?» відповідь однозначна – «обов’язково». Більше того тренер Маргарита пояснила, навіщо це робити. По-перше, для того, аби спілкуватися з людиною, про неї варто щось знати. По-друге, слід добре орієнтуватися в темі інтерв’ю, щоб не стати жертвою маніпуляцій того, хто є більш обізнаним. По-третє, щоб правильно розуміти респондента. До речі, стосовно третього правила Маргарита також порадила не боятися перепитувати та уточнювати інформацію, адже намагання позиціонувати себе як суперлюдину, котра вміє читати думки, може накликати на голову інтерв’юера великі неприємності у вигляді скарги на перекручування фактів.

Ви – не підставка для папірця з питаннями

Тренер Роман розповів, що не можна покладатись лише на запис у диктофоні. Варто ще робити помітки в блокноті. Можна також занотовувати, на якій секунді/хвилині/годині запису герой інтерв’ю сказав щось дійсно важливе. Це дозволить зекономити час і сили при розшифровуванні. Однак під час інтерв’ю не варто постійно дивитися у блокнот. Важливо вміти записувати так, аби погляд при цьому був спрямований на співрозмовника. «Дивіться людині в обличчя. Часом воно може сказати більше, аніж слова». Також не варто забувати про так звані «смертні гріхи журналіста». Зокрема не ставити запитань, які швидше схожі на ствердження, звинувачення або здогадки, уникати двох питань в одному, не навішувати ярликів, не використовувати у запитаннях слів, які сприймаються двозначно або можуть бути незрозумілими для співрозмовника.

Якщо у вас є акаунт у Фейсбук, підпишіться на Вахтанга Кіпіані

Під час семінару тренери також підказали молодшим колегам, де черпати знання та натхнення після повернення з редакції газети «Твій вибір #FreedomUkraine». Виявилось, що приклади якісно оформлених інтерв’ю можна переглянути на таких порталах, як «The Ukrainians», «Новое время», «Insider», «Медуза». Для більшості інтерв’ю там характерний вигляд лонгріду, тобто до звичайної схеми питання-відповідь ще додаються фото, відео та аудіоматеріали.

А для тих, кому наглядних прикладів буде замало, тренери порекомендували ще й кілька книжок. Наприклад: «Универсальный журналист» Девіда Рендала, «Как писать хорошо» Уільяма Зінсера та «Інтерв'ю» Міхаеля Галлера. За словами Маргарити і Романа, саме ці книги стали їм корисними для поповнення професійних знань.

Наприкінці робочого дня тренери аналізували роботу своїх учнів та виправляли помилки. Врешті-решт нові знання виявились так чи інакше засвоєними, а відповіді на запитання, які цікавили, знайденими.

Слідкувати за новинами можна на сторінках: 
http://www.mymedia.org.ua/
http://www.aup.com.ua/
www.honchar.org.ua
https://www.facebook.com/aupfoundation
https://www.facebook.com/freedomchoiceUA?fref=ts 
www.facebook.com/honchar.museum 
www.facebook.com/pages/Музей-Майдану 
Хештег #FreedomUkraine 

Підготовлено за підтримки програми MYMEDIA, яка фінансується DANIDA

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram