info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Мініпроєкти від АУП: “МЕДІАВІДНОВЛЕННЯ” ДЛЯ ОСВІТЯН МИКОЛАЇВЩИНИ

13.06.2023  

У період із 08 травня по 08 червня 2023 року Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти в співпраці та за підтримки Академії української преси реалізовано онлайн-проєкт “МедіаВідновлення”.

Ключова мета — розвиток інфомедійної грамотності та психологічної стійкості педагогів Миколаївської області, які проживають у прифронтових населених пунктах, знаходилися під російською окупацією чи під постійними обстрілами. Куратор проєкту — Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури МОІППО. У проєкті взяли участь 57 освітян Миколаївщини.

У рамках Проєкту проведено тренінгові заняття за основними блоками:

 • медіаграмотність та інформаційна гігієна;
 • психологічно-відновлюваний блок;
 • створення медіаосвітніх продуктів.

08 травня 2023 року відбулося відкриття проєкту, мотиваційна сесія та вхідне діагностування. 10 та 11 травня 2023 року проведено дві сесії тренінгового заняття «Медіаграмотність сучасного педагога: практичні навички». Програмою тренінгів передбачено:

 • вивчення теоретичного та понятійного блоків;
 • розгляд практичних кейсів (маркери маніпуляцій в соцмережах, телебаченні, псевдомедіа, лідери думок, моделі передачі інформації, емоції);
 • розвиток уміння визначати види інформації, відрізняти факти від суджень, інформування від пропаганди, особливості інформаційно-психологічних операцій,  робота з текстами та аналіз медіаповідомлень;
 • базові правила перевірки публікацій в медіа (джерела, зміст, візуальне наповнення, спікери).

Протягом 15–19 травня 2023 року для учасників проєкту «МедіаВідновлення», проведено такі тренінгові заняття:

 • «Інтеграція медіаграмотності в навчальні предмети». Учасникам запропоновано ознайомитися з комплексним аналізом Держстандарту базової середньої освіти (медіаосвітній потенціал) та практичні вправи інтеграції медіаграмотності в навчальні предмети. 
 • «Інформаційна гігієна під час війни». Під час тренінгу розглянуто актуаьні загрози в інформаційному просторі під час війни, ознаки та найпоширеніші ІПСО, які проводять росіяни проти українців та споживачів інформації з усього світу, вплив псевдоекспертів, правила інфогігієни під час війни.
 • «Медіаосвітні ресурси для освітян». Під час заняття здійснено огляд актуальних медіаосвітніх ресурсів для педагогів (онлайн-курси, видання, ігри, квести, платформи, проєкти), які можна використувавути під час своєї професійної діяльності.
 • «Цифрова безпека та конфіденційність персональних даних». Викладачем охоплено теми, що присвячені питанням кібергігієни, збереженню конфіденційності персональних даних, безпечному пошуку інформації, виявленню небезпечних додатків для смартфонів.

Протягом 22–24 травня 2023 року для учасників проєкту «МедіаВідновлення» проведено тренінгові заняття з медіапсихологічного блоку: 

 •  «Модель медіапедагога в інформаційному суспільстві». Під час заняття окреслено ключові компетентності, якими має володіти сучасний медіапедагог його вектори діяльності в XXI столітті та місце медіаосвіти в ландшафті Нової української школи. 
 • «Турбота про власне ментальне здоров'я: практики психологічного відновлення».
 • «Медіатравматизація учасників освітнього процесу: шляхи  захисту та самодопомоги».

На заняттях психологічного блоку презентовано техніки та вправи щодо підвищення імунітету ментального здоров’я, відновлення власних ресурсів, покращення загального емоційного стану, усвідомлення дій, які лежать в межах особистого контролю та поза ним, надано рекомендації щодо підтримки психологічного імунітету, визначення власних ресурсних каналів життя та діяльності, уміння протистояти травматизації від контенту війни. 

29 та 30 травня 2023 року проведено два практичні заняття з опанування онлайн-сервісів для створення креативних медіапродуктів. Під час першого заняття учасники розглянули можливості сервісу «Canva» для створення креативних медіапродуктів, роботу із текстовими документами, можливості штучного інтелекту для роботи із текстом та зображеннями. 

Друге заняття було присвячене огляду сервісу «Interacty», який дає можливість додавати елементи гейміфікації та створювати цікавий інтерактивний вміст для уроків. Учасники проєкту пройшли шлях від процесу реєстрації до вивчення інтерфейсу та функціоналу цього сервісу. Разом з викладачем вони створили інтерактивний урок, який включав вікторину, ігри «Картки пам'яті», «Печиво передбачень» та інші елементи. 

08 червня 2023 року, від час фінальної зустрічі освітяни презентували власні підсумкові медіапроєкти, пройшли вихідне діагностування, обмінялися досвідом щодо можливих форматів навчання медіаграмотності та психологічної стійкості здобувачів освіти, висловили свої враження від навчання у проєкті, які будуть презентовані як окрема рубрика на ресурсах МОІППО.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram