Ініціативна група «Лідери освітніх ініціатив» (м. Черкаси) активно реалізує проект «Бібліотека громади: інструменти медіаграмотності VS інфодемія», що ставить за мету формування навичок оцінки та інтерпретації медійної інформації бібліотекарями Черкащини.
У рамках проекту на сайті «Освіта для всіх і кожного!» створена інформаційна сторінка «Бібліотека громади: інструменти медіаграмотності VS інфодемія». 12 червня на базі порталу відбулася вебвікторина «Медіаграмотність в епоху емоційних викликів». Її учасниками стали близько 90 шкільних бібліотекарів (формат гугл-форма). Питання вікторини охопили базові знання основ медіаграмотності та критичного мислення. Організатори ставили за мету перевірку в майбутніх учасників усвідомлення таких понять як інформація, медіа, маніпуляція, стереотипи тощо.
За результатами проведеної вебвікторини будуть сформовані групи для тренінгових занять.
Із мотиваційних запитів учасників:
«Я хочу брати участь у проекті для медіа активних шкільних бібліотекарів так як вважаю, що шкільна бібліотека є одним із найголовніших інформаційних ресурсів не лише для освітнього закладу, а й села загалом. У сучасних умовах сільської віддаленості від інформаційних центрів, бібліотека може виконувати роль інформаційного провідника між людиною та світом», - Ірина Гончар, с. Лихоліти, Чорнобаївський район, Черкаська область.
«Я вважаю, що бібліотекар сільської бібліотеки має бути медіаграмотним. Це так як сільський учитель має бути обізнаним у предметі, чи сільський лікар у медицині. Тому я дуже хочу розвивати медіаграмотність як навичку для власного розвитку, щоб стати корисним для громади села», - Тетяна Москаленко, с. Богуславець, Золотоніський район, Черкаська область.
Тренінг відбувся у рамках проєкту «Бібліотека громади: інструменти медіаграмотності VS інфодемія» за підтримки американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.