info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Медіаграмотність як інструмент у боротьбі з пропагандою

Величезний  обсяг інформації, що кожного дня оточує людину, вимагає від неї уміння аналізувати інформаційні потоки. Важливо усвідомлювати вплив, який здійснює інформація на людину, й відповідно фільтрувати джерела.

Медіаграмотність стає особливо важливою в епоху  олігархізації ЗМІ, коли комерційне й політичне підґрунтя переважає в роботі засобів масової інформації. Тому запитання «кому це вигідно» завжди буде доречним при поглинанні новин та інформаційних посилів. Адже журналісти не завжди мають достатньо свободи, оскільки виробляють контент на замовлення власника свого медіа.

Важливо громадянам усвідомлювати, кому належать медіа, які вони регулярно споживають, щоб розуміти, чи варта довіри та чи інша інформація. І починати потрібно саме зі шкільного віку.

Медіаосвіта – це критичне мислення. Важливо, щоб діти могли навчитись не лише продукувати медійний контент, а саме критично осмислювати те, що читають, бачать і чують в ЗМІ.

Розмова в студії Сумської ДТРК про базові навички медіаграмотності й розвиток медіаосвіти в Україні. Експерти Інституту демократії Пилипа Орлика та викладачі Алла Федорина та Алла Ярова.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram