info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Двомовні книжки для малят: адаптуємося разом

Олександра Шаповал, дитяча письменниця і дослідниця кіно, та її 4річна донечка Софія великі книголюби!  Вони обожнюють купувати, читати, гортати, надихатися цікавими дитячими книгами. Спільне читання для них  це відчуття тепла, затишку, любові та довіри. Переїзд, навіть в межах своєї країни – складна ситуація для психіки. Туга за звичним життям природна. Саша написала це в блозі ще до війни, а ми вирішили, що ці поради і ідеї щодо книг-білінгв сьогодні знадобляться.
А ще Софійка намалювала чарівну веселку і певна, що вона захистить нас всіх від бомб.

малюнок "Захист від сирен" Малюнок Юрія Шаповала

Олександра Шаповал: "Одна з наших фавориток – книга-білінгва «Слова ввічливості» з серії «Ліза і друзі» Олександри Орлової. Це проста і добра історія про дівчинку Лізу, яка щойно переїхала і знайомиться з новими друзями – Сонею і Мартіном. У розповідь ненав’язливо вплетені всі основні слова ввічливості, якими має володіти дитини (хоча іноді зустрічаєш дорослих, яким так і кортить порекомендувати почитати цю книгу, а краще вивчити напам'ять).

Софійка і улюблені книжки

Ця історія викладена двома мовами – українською та англійською, що дозволяє використовувати паралельне читання. Цей метод корисний для вивчення мови, дозволяє швидше сприймати і запам’ятовувати нові слова. Нажаль, книжок-білінгв на українському книжковому ринку зовсім не багато, хоча вони дуже помічні у вивчені мов.

Софійка і мама Олександра книжколюби

Поки Софійка ще не вміє читати, я їй читаю вголос. Спочатку вона не дуже хотіла слухати англійський варіант, проте зараз приблизно запам’ятала зміст і їй подобається. Коли підросте, гадаю, вже буде самостійно читати цю історію українською, а потім і англійською мовами. Неможливо не сказати про красиве оформлення книги художницею Катериною Підлісною. На кожному розвороті великі акварельні ілюстрації, у ніжних, пастельних кольорах. Коли я не маю часу почитати, Софійка любить гортати і роздивлятися картинки. Ця книга одна з найулюбленіших".

Софійка з малюнком чарівної райдуги, яка захистить від бомб

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram