info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Довгостроковий проєкт команди Easy Mind “Критичне мислення й усвідомлення споживаної інформації“

Конкурсна робота довгостроковий проєкт команди Easy Mind “Критичне мислення й усвідомлення споживаної інформації“ може бути використана на курсі “Громадянська освіта” у 10 класі та при проведенні окремих тем з предмету “Інформатика” у 7-9 класах. В подальшому плануємо розширювати контент та аудиторію: можливі виступи на батьківських зборах, класних годинах та пропагування принципів критичного мислення у громаді серед однолітків тощо.

Робота є учасницею конкурсу «Моя школа – медіаграмотна».

Автори: Завальна Юлія Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель інформатики Михайло-Коцюбинської гімназії, Лугина Єлизавета Юріївна, учениця 11 класу Михайло-Коцюбинської гімназії, Бабков Дмитро Сергійович, учень 11 класу Михайло-Коцюбинської гімназії, Донець Дмитро Олександрович, учень 9 класу Михайло-Коцюбинської гімназії.

Слід зазначити, що на даний час критичне мислення — це необхідна навичка і життєво важливий ресурс будь-якої людини. Так, сучасна людина регулярно взаємодіє з медіа, проте, постає логічне питання: чи вміє вона розуміти інформацію, фільтрувати її, критично оцінювати та робити вірні, обґрунтовані висновки? Відповідь очевидна: НІ. Ми, все ж таки часом, потрапляємо на гачок маніпуляцій та вдаємося до емоційних припущень. А варто було б навчитися розрізняти фейкову інформацію від дійсної, а також виховати в собі звичку завжди перевіряти та ставити під сумнів інформацію, яку споживаємо.

Отже, мета даного проєкту - розвивати навички критичного мислення, вміння оцінювати інформацію з медіа, розпізнавати маніпуляції та протистояти дезінформації. 

Актуальність нашого проєкту полягає в тому,  що фейки сучасну людину супроводжують на кожному життєвому кроці, особливо це стосується більш вразливої категорії для медіаманіпуляцій - дітей. Тому, розробили та реалізуємо даний проєкт https://instagram.com/easymind_gr?utm_medium=copy_link як інтелектуальні фільтр, що допоможе уникнути здобувачам освіти нашого закладу емоційних гачків, інтернет-залежності тощо. І, звичайно ж, знайомимо  всіх із висловами відомих людей про мислення та користь від нього. Та пропонуємо моніторити свої знання в чат-боті Telegram t.me/InfothoneBot

На даний час, матеріали проєкту були використані на курсі “Громадянська освіта” у 10 класі та при проведенні окремих тем з предмету “Інформатика” у 7-9 класах. В подальшому плануємо розширювати контент та аудиторію: можливі виступи на батьківських зборах, класних годинах та пропагування принципів критичного мислення у громаді серед однолітків тощо.

 

 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram