info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Досягнення АУП у розвитку медіаосвіти та медіаграмотнсті визнали у Дорожній карті — баченні просування медіаосвіти в Рeспубліці Молдова

20.09.2022  

«Українська модель медіаграмотності унікальна тим, що завдяки Академії української преси (АУП) їй вдалося розробити вражаючу кількість навчальних ресурсів на підтримку викладачів з вертикалі, охоплюючи всі рівні шкільної освіти, починаючи з дитячих садків», — зазначено у Дорожній карті — бачення просування медіаосвіти в Рeспубліці Молдова у середтерміновому періоді.

 
Цей документ був підготовлений з ініціативи та за підтримки Академії Deutche Welle та Центру незалежної журналістики Молдови. Під час розробки документа було враховано досвід експертів у галузі медіаосвіти з України, Литви та Румунії.
 
Зокрема, декілька місяців консультували експерти АУП:
- Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм АУП,
- Ірина Старагіна, авторка освітніх програм та посібників АУП,
- Руслан Шаламов, автор підручників, коміксів з медіаосвіти.
 
Президент АУП Валерій Іванов так прокоментував це визнання:
 
«Це закономірно, адже АУП розпочала активну діяльність з впровадження медіаграмотності в навчальний процес ще в 2010 році. Ми були першими серед пострадянських країн і залишаємося лідерами. Наш досвід ретельно вивчають та використовують у Молдові, Казахстані, Таджикистані, Киргизстані, Узбекистані інших країнах. Дорожня карта - бачення просування медіаосвіти в Республіці Молдова яскравий тому приклад!».
 
Презентація Дорожньої карти відбулася на круглому столі "Перспективи інтеграції медіаосвіти в навчальну програму" 14 вересня 2022 у Кишине́ві.
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram