info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

День медіаосвіти на Полтавщині

23.06.2017  

22 червня 2017 року в Полтаві на Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Впровадження медіаосвіти у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів» медіаосвітяни ділилися досвідом, здобутим протягом п’яти медіаосвітніх років. 18 шкіл, 510 вчителів стали учасниками медіаосвітнього поступу за цей час.

 

Представники Академії української преси (АУП) були надзвичайно раді почути від випускниць Літніх шкіл Академії української преси медіаосвіти і медіаграмотності (стали можливими завдяки підтримці Програми У-Медіа та Міжнародного фонду «Відродження») Катерини Муліки, завідувача центру практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, обласного координатора з упровадження медіаосвіти про досягнення експериментально-дослідної діяльності.

Ірина Земелько, заступник директора Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №28

Ірина Земелько, заступник директора Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів №28 розповіла про діяльність МАН у моделі медіаосвіти в її школі. Про формування медіаграмотності на уроках зарубіжної літератури учасники семінару дізналися від Ольги Онищенко, вчителя зарубіжної літератури Кременчуцького колегіуму №25. Ірина Цеба, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Карлівської РДА довела всім, що медіаграмотний вчитель – запорука медіаграмотного суспільства.

Галина Дегтярьова, завідувачка кафедри методики навчання мов і літератури Харківської академії непевної освіти

Галина Дегтярьова, завідувачка кафедри методики навчання мов і літератури Харківської академії непевної освіти презентувала медіаосвітні вправи міжнародного проекту «Медіа Навігатор», який АУП невдовзі зможе запропонувати медіапедагогам. А менеджер медіаосвітніх програм АУП Оксана Волошенюк повідомила про медіаосвітні ресурси, зокрема, друге видання посібника для вчителя «Медіаграмотність» провідних американських медіапедагогів С. Шейбе і Ф. Рогоу, виданого за підтримки Програми У-Медіа. Його, до речі, отримали близько 60 учасників заходу. Надзвичайно емоційно виступив Микола Лисенко, директор Тарасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гребінківської районної ради, який в невеликій сільській школі ініціював раду з медіаосвіти з педагогів, учнів, батьків і навіть сільського голови. А наприкінці дня відбулася цікава розмова про медіаосвітні практики в телепрограмі «Акценти» на телеканалі «Лтава», де до учасників конференції приєднався наш шановний гість Вернер Д’Інка – відомий німецький журналіст і один із видавців щоденної німецької  газети «Frankfurter Allgemeine Zeitun, який в цей день виступав на семінарі «Європейські стандарти друкованої преси. Менеджмент та маркетинг газет», організованому АУП за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

З презентаціями учасників можна ознайомитися тут >>>

 

Організаторами медіаосвітнього форуму виступили: Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Полтавської ОДА, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Академія української преси, Інститут соціальної і політичної психології НАПН України.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram